dr. Lina Zabulienė - Affidea Lietuva

dr. Lina Zabulienė

Endokrinologai

Gydytoja endokrinologė, biomedicinos mokslų daktarė, apgynusi disertaciją tema „Moterų, sergančių policistinių kiaušidžių sindromu, klinikinės raiškos, kūno dydžio ir sudėjimo ypatumai“, Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto docentė.

Pagrindinės veiklos ir domėjimosi sritys. Reprodukcinė endokrinologija ir nevaisingumas, policistinių kiaušidžių sindromas, skydliaukės ligos, cukrinis diabetas: mokymas, gyvensenos pokyčiai, gydymas; antsvoris ir nutukimas, osteoporozė, endokrininės ligos nėštumo metu, prevencinė medicina, medicinos mokymas; išsilavinimas, kvalifikacijos tobulinimas

Profesinė patirtis. Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto absolventė, stažavosi Oksfordo diabeto, endokrinologijos ir Metabolizmo centre, Jungtinėje Karalystėje, taip pat kėlė kvalifikaciją tarptautiniuose mokymuose įvairiose Europos ir pasaulio šalyse. Atvira naujovėms, mokslo pasiekimus įdiegia praktikoje, nuolatos gilina žinias ir plečia akiratį endokrinologijos, echoskopijos, vidaus ligų prevencijos, medicinos mokymo ir komunikacijos temomis Lietuvos ir tarptautinėse konferencijose bei mokymuose.

Turi daugiau nei 20 m. klinikinės praktikos, taip pat akademinio darbo ir ekspertinės veiklos bei daugiau nei 8 m. vadovaujamo, administracinio ir organizacinio darbo patirtį. Konsultuoja endokrininėmis ligomis sergančius pacientus iš visos Lietuvos, motyvuoja ilgalaikei savirūpai ir gyvenimo būdo pokyčiams, aktyviai dalyvauja pacientų mokymo ir sveikatos stiprinimo projektuose, įvairiuose moksliniuose tyrimuose, bendradarbiauja su Lietuvos ir užsienio specialistais.

Daugiau nei 60 mokslinių ir mokslo populiarinimo straipsnių Lietuvos ir užsienio leidiniuose autorė ir bendraautorė. Žurnalų endokrinologas.lt, Baltic endocrinology, Annals of Medicine redakcinės kolegijos narė, tarptautinių žurnalų recenzentė.

Savo žiniomis, sukaupta klinikine patirtimi ir idėjomis atvirai dalinasi su pacientais, įvairių specialybių gydytojais, studentais, moksleiviais ir visuomene, kviečiama skaityti paskaitas, pranešimus ir pristatyti mokslinio darbo rezultatus šalies ir tarptautinėse konferencijose, seminaruose, mokymuose ir diskusijose Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja rengiant šalies ir tarptautines konferencijas. Nuo 2009 m. atsako į pacientams rūpimus klausimus informaciniame tinklapyje www.pasveik.lt.

Pacientų mokymas. Pacientų ir kolegų vertinamų ir pamiltų mokomųjų ir švietėjiškų leidinių „Suaugusiųjų antrojo tipo cukrinio diabeto prevencija“, „Kaip gydyti cukraligę“, „Gyvensenos ypatumai, sergant 2 tipo cukriniu diabetu“, „Diabeto kontrolės dienynas“, „Hipotireozė: įžvalgos ir patarimai“, „Vaiko sveikatos žinynas“, „Šeimos sveikata: ką gali kraujo lašas“, „Apie tai, kas svarbu“, „Cukrinis diabetas: valgykite taip, kad būtumėte sveikesni“,  „Patarimai sergantiems lėtinėmis ligomis COVID-19 akivaizdoje“ „Pažinti hipoglikemiją“ ir kitų lankstinukų pacientams, knygų skyrių autorė ir bendraautorė ar redaktorė.

Narystė profesinėse, visuomeninėse organizacijose. Aktyvi Lietuvos ir tarptautinių profesinių organizacijų ir visuomeninėje veikloje – Vilniaus medicinos draugijos atsakingoji sekretorė, Europos medicinos specialistų draugijos (UEMS) Endokrinologijos sekcijos tarybos narė – Lietuvos atstovė, Lietuvos ir tarptautinių profesinių organizacijų narė, 6 m. buvusi Lietuvos endokrinologų draugijos tarybos narė, Vilniaus regioninio biomedicininių tyrimų etikos komiteto ekspertė, Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto komitetų ir Sveikatos apsaugos ministerijos darbo grupių narė, Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Bendruomenės sveikatos tarybos narė, pacientų organizacijų gydytoja konsultantė.

Apdovanojimai. Gydytoja yra gavusi vadovų padėkas už nuoširdų ir atsakingą darbą, bendradarbiavimą, atvirą širdį, išdalintą rūpestį ir meilę, nominacijas „Metų versmė“ ir „Metų žinių šviesa“, Vilniaus medicinos draugijos garbės raštą už vertingą mokslo darbą įdiegtą į praktiką, Vilniaus mero padėką už tautinės muzikos puoselėjimą, 2019 m. Vilniaus mero „Auksinės mediko širdies“ apdovanojimą už profesionalų ir nuoširdų darbą Pasaulinės sveikatos dienos proga Metų gydytojo nominacijoje,  2020 m. Sveikatos apsaugos ministro apdovanojimą „Už reikšmingą indėlį Lietuvos žmonių sveikatai“. 2020 m. išrinkta geriausia Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto dėstytoja.

 

Darbe labiausiai patinka – išklausyti ir išgirsti, stebėti ir pamatyti, padėti sveikti ir jaustis gerai, motyvuoti ir ugdyti sąmoningumą, įkvėpti ir padrąsinti, žingeidžiai mokytis naujų dalykų, kelti klausimus ir rasti atsakymus, kurti ir dalintis, dirbti darnioje komandoje, pasitikėti ir drauge ieškoti geriausių sprendimų.

 

Mūsų gydytojai

Affidea Lietuva diagnostikos centruose ir Affidea klinikoje dirba aukšto lygio, profesionalūs šeimos gydytojai, gydytojai radiologai ir gydytojai specialistai!

Jaunius Kurtinaitis

neurologė Sigla Ščeponavičiūtė

Sigla Ščeponavičiūtė

Kristina Lebedevaitė

Kristina Lebedevaitė

Dana Sabina Stoškutė

Dana Sabina Stoškutė

Jelena Kostickaja

Gintarė Narušaitė Mačionienė

Beatričė Ratkūnienė

Gintarė Paulikaitė

Akušerė ginekologė Rudzikienė

Inga Rudzikienė

Akušerė ginekologė Žentelienė

Ieva Žentelienė

Aldona Kevličienė

Aldona Kevličienė

Akvilė Vilkaitienė (vaiko priežiūros atostogose)

dietologė Gertruda Babravičienė

Gertruda Babravičienė

dietologas Edvard Grišin

Edvard Grišin

dermatovenerologė Ingrida Balčiūnienė

Ingrida Balčiūnienė

dr. Lina Zabulienė

prof. Ligita Jančorienė

Audrius Širvinskas

dr. Vytė Valerija Maneikienė

Rasa Veisaitė

Aurimas Mikalauskas

Aušrinė Žemaitytė

Vilius Montvidas

prof. Valerijus Ostapenko

dr. Saulius Ročka

Skirmantė Dailydkaitė

Kornelija Vaitkevičienė

Loreta Meilutė Leščinskienė

Gintautė Rutkauskaitė

Marius Šakalinis

Vytenis Adomaitis

Kęstutis Bliznikas

Artūras Zubrickas

Irena Masiulienė

Elvyra Baumilienė

Raminta Lukšaitė-Lukštė

dr. Rūta Briedienė

Jurgita Gruodienė

Robertas Kunigėnas

Idalija Zagurskienė

Diana Karpec

Mantas Ambraška

Mantvydas Šilkūnas

Edmundas Štarolis

Marius Anglickis

Minija Januškevičienė