Dermatovenerologas Klaipėdoje - Affidea Lietuva

Dermatovenerologas Klaipėdoje

Mūsų klinikoje tiriami ir gydomi visokio amžiaus pacientai, sergantys įvairiomis infekcinėmis, alerginėmis, grybelinėmis odos ligomis. Atliekama nagų grybelio, lytiniu keliu plintančių ligų diagnostika ir gydymas, sprendžiamos onkodermatologinės problemos.

Konsultacijų metu gydytojas dermatovenerologas (dermatologas) išsiaiškina ligos eigą, paskiria diagnostinius tyrimus: dermatoskopija  – odos vėžio diagnostika,  odos biopsija su histologiniu ištyrimu, alergenų lopo mėginiai, mikroskopinis tyrimas ir pasėlis grybeliui bei jo rūšiai nustatyti, apžiūra Vudo lempa, kraujo tyrimai. Įvertinus atliktus tyrimus, paskiriamas individualus gydymas.

 

Taip pat klinikos pacientams atliekama lytiškai plintančių ligų diagnostika ir gydymas.

 

Gydytojo dermatovenerologo paslaugos:

 

Laiškas pacientui

Dalis į dermatologus besikreipiančių ligonių problemų yra susiję su įvairiais odos dariniais, kurie gali būti gerybiniai ar piktybiniai. Iš gerybinių odos darinių galima būtų paminėti papilomas, seborėjines keratozes. Jų diagnostika ir gydymas nesukelia problemų. Geriausias metodas jas pašalinti yra naujausios technologijos radiochirurginiu būdu. Šalinti taip pat galima ir lazeriu, tačiau procedūros kaina žymiai išauga, o rezultatas toks pat. Taip pat šalinant radiochirurginiu būdu išlieka galimybė, esant reikalui, dalį pašalintos medžiagos išsiųsti histologiniam ištyrimui, o lazeriu pašalinus dažnai visas audinys „sudega“. Iš piktybinių odos navikų galima paminėti bazalijomą, odos karcinomą bei klastingiausią ligą – melanomą.

Daugelis sergančių žmonių net neįtaria, jog liga jau prasidėjusi, nes patys jaučiasi puikiai, ir į gydytojus nesikreipia. Tačiau tai labai apgaulinga būklė, nes ypač svarbu išaiškinti ankstyvus pakitimus, kai galimybė pasveikti yra labai didelė. Į medikus kreipiasi tik tie, kurie dažnai save stebi ir pastebėję pakitimus odoje, pakitusius apgamus kreipiasi į dermatologus ir onkologus. „Plika akimi“ ligos pradžią nustatyti sunku, kadangi „plika akimi“ matomi pakitimai atsiranda jau ligai pažengus, o ligos eigai ir prognozei ypač svarbu ankstyva diagnostika. Šiuo metu ankstyva diagnostika galima tik dermatoskopijos ir kompiuterinės analizės būdu. Šiuo metodu yra pastebimi, įtariami bei nustatomi pakitimai, kurie dar nėra matomi „plika akimi“. Tai pavyksta padaryti dėl to, kad dermatoskopas dėl tam tikrų optinių savybių leidžia analizuoti ir giliau odoje esančias struktūras ir jau pagal tam tikrus priimtus kriterijus bei požymius yra įtariama ar tiksliai nustatoma liga. Šiuo metodu yra ištiriami įgimti ir laikui bėgant atsiradę apgamai, seborėjinės keratozės, dermatofibromos, bazalijomos. Dermatoskopu vaizdas yra didinamas nuo 8 iki 70 kartų. Tad piktybinių ir nepiktybinių odos darinių profilaktikos pagrindą sudaro ikivėžinės būklės laiku vykdoma kontrolė ir diagnostika. Kuo anksčiau pradedama gydyti ligą, tuo geresnių rezultatų galima tikėtis.

Kviečiu visus, turinčius odos pakitimų, išsitirti dermatoskopiškai ir užbėgti sunkiai ligai už akių.