Kardiologas Klaipėdoje Klaipėdoje - Affidea Lietuva

Kardiologas Klaipėdoje

Širdies ir kraujotakos ligos – pagrindinė šio amžiaus sveikatos problema. Vykstant progresui ir kylant pragyvenimo lygiui, šių ligų sparčiai daugėja. Širdies ligos diagnozuojamos įvairaus amžiaus žmonėms, pradedant naujagimiais, baigiant senyvo amžiaus žmonėmis. Širdies ir kraujagyslių ligų sukeltos mirtys sudaro daugiau kaip 50 proc. visų mirčių Lietuvoje. Dažnai žmonės net nežino, kad serga, ir tik atsiradus sunkiems sutrikimams, kreipiasi į gydytojus pagalbos. Norėdami užkirsti kelią šių ligų progresavimui, rekomenduojame kuo anksčiau kreiptis į mūsų įstaigos gydytojus kardiologus.

Mūsų klinikoje gydytojas kardiologas konsultuoja, diagnozuoja širdies ir kraujagyslių ligas, laiku nustato rizikos veiksnius, tiria profilaktiškai, gydo.

Siekiant laiku aptikti esamus kraujotakos bei širdies sutrikimus, mūsų klinikoje siūloma pasitikrinti širdies – kraujagyslių sistemos būklę:

konsultacija – išsiaiškinamas skundų pobūdis, išklausomas širdies ritmas, pamatuojamas arterinis kraujo spaudimas;
elektrokardiograma;
širdies echoskopija – nustatomi širdies ertmių dydžiai, širdies raumens sustorėjimas, įvertinamas vožtuvų darbas. Įvertinus jos duomenis, galima tiesiogiai arba netiesiogiai spręsti apie širdies susirgimus;
veloergometrija – padeda išsiaiškinti širdies kraujagyslių būklę ne tik ramybės metu, bet ir esant krūvio sąlygoms, kada išryškėja daugelis sutrikimų, nepastebimų, kai žmogus yra  ramybės būsenos, ypač tai aktualu sportuojantiems ar didelį fizinį krūvį dirbantiems žmonėms. Šiuo tyrimu įvertinama pulso, kraujo spaudimo, reakcija į fizinį krūvį, elektrokardiogramos pokyčiai krūvio metu, galima nustatyti kai kurių širdies ritmo sutrikimų buvimą, polinkį kraujo spaudimo ligai ar šios ligos buvimą;
cukraus kiekio kraujyje tyrimas;
cholesterolio kiekio kraujyje tyrimas. Bendras (normalus) cholesterolio kiekis serume yra iki 5,2 mmol/l. Labai svarbu nustatyti didelio tankio cholesterolį (DTL-chol), dar vadinamą „geruoju” cholesteroliu, kurio pagrindinė funkcija išnešti cholesterolį iš kraujagyslių į kepenis, bei mažo tankio cholesterolį (MTL-chol), vadinamą „bloguoju”, kurio kiekio padidėjimas kraujyje lemia aterosklerozės atsiradimui. Todėl atliekama lipidograma, kurios metu tiriami atskiros kraujo riebalų frakcijos. Mažo tankio cholesterolio norma yra 2,6 mmol/l, didelio tankio – 1 mmol/l, trigliceridų – 1,7 mmol/l.