Urologas Klaipėdoje - Affidea Lietuva

Urologas Klaipėdoje

Gydytojas urologas konsultuoja, diagnozuoja ir gydo pacientus, sergančius inkstų, prostatos, šlapimo pūslės, šlapimo takų ir lytinių organų ligomis.

Apžiūros metu gydytojas urologas pirštu per tiesiąją žarną tiria prostatą, įvertinamas organo dydis, nelygumai, skausmingumas. Imamas tepinėlis iš šlaplės ir prostatos sekretas, norint įvertinti uždegiminius procesus. Atliekamas urologinės sistemos echoskopinis tyrimas, šlapimo tyrimas, imamas kraujas dėl prostatos vėžio (PSA), nustatomos lytiniu keliu plintančios ligos.

Naujiena! Mūsų klinikoje įdiegtas naujas urologinis diagnostikos tyrimo metodas – urofloumetrija. Tai yra funkcinis šlapinimosi mėginys, kurio metu išmatuojamas šlapimo srovės greitis ir pasišlapinto šlapimo kiekis, kartu registruojant laiką nuo šlapinimosi pradžios iki pabaigos. Gydytojui urologui aparato rodmenys suteikia vertingą informaciją apie šlapinimosi sutrikimo laipsnį, leidžia vertinti paskirto gydymo efektyvumą, koreguoti medikamentų dozavimą ar apsispręsti, ar reikia operacijos.

 

Laiškas pacientui

Sėklidžių skausmas gali būti kai kurių ligų pirmasis požymis. Todėl esant net ir nedideliam maudimui reikia pasitikrinti pas urologą. Deja, ne visada vyrai drįsta kalbėti apie savo ligas ir kreiptis į gydytoją, kuris suteiks profesionalią pagalbą. Tad pirmiausia norime supažindinti su sėklidžių susirgimais.

Sėklidės apsisukimas

Apsisukus sėklidei kapšelyje, užsiveržia kraujagyslės ir nutrūksta kraujotaka. Tuomet atsiranda stiprus skausmas. Reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją, nes sėklidė gali nustoti funkcionuoti ir ją tektų pašalinti.

Sėklidė apsisuka, kai pakinta jos tvirtinimasis kapšelyje. Tada ji tarsi pakimba ir bet kuriuo metu gali gali apsisukti bei užveržti kraujagysles. Gali apsisukti viena arba abi sėklidės, bet dažniausiai – kairioji.Šis sėklidžių sutrikimas būdingas paaugliams ir jauniems vyrams.Pašalinus sėklidę vyrų vaisingumas sumažėja 50%.

Traumos

Kartais sėklidės būna traumuojamos sportuojant arba dėl kitų priežasčių. Vyrai patiria stiprų pykinantį skausmą.Jei skausmas laikui bėgant nemažėja arba atsiranda patinimų, mėlynių, reikia kreiptis į gydytoją.

Infekcijos

Infekcijas sukelia lytiniu būdu perduodami mikrobai – chlamidijos , gonokokai ir kitos bakterijos. Jos yra sėklidės arba sėklidės prielipo uždegimų -orchito ir epididimito – atsiradimo priežastis. Dėl to vyrai jaučia skausmą, kapšelis patinsta, yra jautrus, karštas. Letinių susirgimų atveju ligos požymiai neryškūs.

Infekcinės kilmės sėklidžių uždegimo priežastis  gali būti seilių liaukų virusinis susirgimas-vadinamas kiaulytėmis,kuris gali pakenkti ir sėklides. Dėl šio viruso sukelto sėklidžių uždegimo gali išsivystyti nevaisingumas.

Išvaržos

Kai susilpnėja pilvo raumeninė sienelė, dalis žarnos gali prasiskverbti pro plyšį pilvo sienoje ir tokiu būdu patekti į kapšelį. Tada kapšelyje apčiuopiami įvairaus dydžio guzeliai.Skausmas atsiranda kosint, čiaudint arba tiesiog judant. Išvarža gydoma chirurginiu būdu.

Varikocelė

Sėklidėse, kaip ir kitose kūno dalyse, yra venų, kurios gali išsiplėsti.Tokia padėtis vadinama varikocele. Išsiplėtusias venas galima apčiuopti sėklidžių viršūnėje.

Hidrocelė arba vandenė

Kai skysčiai susikaupia sėklidės apvalkaluose, tokia būklė vadinama hidrocele arba vandene.Skysčiams kaupiantis, sėklidė vis labiau spaudžiama, dėl to patiriamas skausmas. Visi šie sutrikimai yra gydomi chirurginiu būdu.

Cistos

Kartais sėklidėse gali susiformuoti įvairaus dydžio cistos,kurios gali tapti ir nevaisingumo priežastimi.

Sėklidžių vėžys

Kai skausmas jaučiamas ne tik sėklidėse, bet ir pilvo bei kirkšnies srityse, ligoniai skundžiasi sunkumu kapšelyje, o sėklidė būna padidėjusi, kieta.  Tuomet gali būti diagnozuojamas vėžys, kuris paprastai pažeidžia tik vieną sėklidę.

Sėklidės vėžys, palyginus su kitais vėžio susirgimais, yra retai pasitaikantis.Tačiau dažniausiai suserga jauni vyrai.Būtina įsidėmėti, kad ankstyvas sėklidės vėžys yra sėkmingai pagydomas. Tačiau jei jis diagnozuojamas vėlyvose stadijose, gydymas ne visada yra efektyvus.Todėl labai svarbu, vos tik pajutus pirmuosius neraminančius pokyčius sėklidėse, kreiptis į gydytojus.