Kolonoskopija Klaipėdoje - Affidea Lietuva

Kolonoskopija Klaipėdoje

Kolonoskopija (storosios žarnos tyrimas) – jos metu apžiūrima visa storoji žarna specialiu ilgu instrumentu. Kolonoskopijos metu visas žarnynas turi būti visiškai tuščias, todėl prieš procedūrą rekomenduojama išvalyti žarnyną vartojant vidurius laisvinančius vaistus.

Prieš tyrimą atliekamas nuskausminimas. Kadangi kolonoskopas sudarytas iš elastingų skaidulų, gydytojas, suleisdamas šiek tiek oro į žarnos spindį, lengvai įstums jį į žarnyną ir galės apžiūrėti visą storosios žarnos gleivinę.

Kolonoskopiją profilaktiškai rekomenduojama atlikti:

1. Vyresniems nei 50 metų žmonėms dėl storosios žarnos vėžio rizikos. Dažniausiai storosios žarnos vėžys aptinkamas kairėje gaubtinės storosios žarnos dalyje ir tiesiojoje žarnoje. Tuomet jam būdingas progresuojantis vidurių užkietėjimas ar viduriavimas, neretai su matomo kraujo priemaiša, dažnas ir neefektyvus gurguliavimas pilve, diskomfortas ir skausmai pilve, apetito stoka, svorio kitimas. Dešiniojoje gaubtinės storosios žarnos dalyje vėžys būna rečiau, nes jo eiga slaptesnė: neretai pirmieji simptomai būna mažakraujystė, bendras silpnumas, skausmai dešinėje pilvo pusėje.

2. Jei žmogus serga uždegimine žarnyno liga;

3. Jei aptinkama polipų storojoje žarnoje;

4. Jei šeimoje buvo šio vėžio atvejų (galimybė paveldėti ligą siekia net 50 proc.), jei netinkamai maitinasi, yra nejudrus gyvenimo būdas, antsvoris. Storosios žarnos vėžys yra potencialiai geriausiai išgydomas pilvo organų piktybinis navikas, žinoma, jei diagnozuojamas laiku! Skatiname visus pasitikrinti, nes įvairiose pasaulio šalyse kovas skelbiamas kaip kovos su gaubtinės ir tiesiosios žarnos vežiu mėnesiu!

5. Pacientams, kuriems yra pavojaus simptomų ir kuriems yra nustatytas DŽS (dirgliosios žarnos sindromas) su dominuojančia diarėja dėl uždegiminių žarnų ligų rizikos;

6. Esant tokiems simptomams kaip: naktinis viduriavimas, didelio tūrio viduriavimas, kuris nepraeina badaujant, ar mažas išmatų osmosinis tarpas (<50 osm/kg) dėl mikroskopinio kolito rizikos;

7. Esant neaiškios kilmės mažakraujystei.

Kolonoskopijos metu gali būti diagnozuojama: įvairios storosios žarnos ligos, vėžys, šeiminė adenoidinė polipozė, opinis kolitas.

Informacija: storoji žarna yra paskutinė virškinimo kanalo dalis. Ji prasideda nuo plonosios žarnos galo ir tęsiasi iki išeinamosios angos. Skiriamos trys jos dalys: akloji, gaubtinė ir tiesioji žarnos. Gaubtinė žarna skirstoma į kylančiąją, skersinę, nusileidžiančiąją ir riestinę dalis.
Faktai: Europoje kolorektalinis (storosios žarnos) vėžys yra vienas dažniausiai diagnozuojamų vėžių – vien 2006 metais diagnozuota 412 000 naujų šio vėžio atvejų bei įvyko 207 000 mirčių. Lietuvoje, tai trečias pagal dažnumą vėžys – 2007 metais diagnozuoti 1261 nauji storosios žarnos vėžio atvejai. Nuo šio vėžio tais pačiais metais mirė per 1000 pacientų.