Modernioji dermatologija Klaipėdoje - Affidea Lietuva

Modernioji dermatologija Klaipėdoje

1. Dermatoskopija – vieninteliu tarp privačių gydymo įstaigų Klaipėdoje stacionariniu vokiečių firmos „FotoFinder“ skaitmeniniu dermatoskopu atliekama odos vėžio diagnostika, naudojant specialią skaitmeninę vėžio diagnostikos programą. Ši programa leidžia užfiksuoti odos darinį ir vėliau vertinti ar neįvyko pakitimų.
Skaitmeninis dermatoskopas padidina odos darinių vaizdą iki gilesnio sluoksnio.  Ekrane matomi parametrai – darinio dydis, struktūra, kraštai, grublėtumas, spalva – leidžia įvertinti jo rizikos suvėžėti laipsnį. Beje, rizikos lygį įvertina ir pati kompiuterio programa – kuo didesnis parodomas indeksas, tuo didesnė rizika. Tyrimas skaitmeniniu dermatoskopu neinvazinis, todėl neskausmingas – užtenka pasirinktus paciento odos darinius nufotografuoti ir jie iškart matomi kompiuterio ekrane. Padidinus jų vaizdą galima stebėti ne tik darinio paviršių, bet ir gilesnį sluoksnį. Įtarus piktybinius susirgimus apgamai yra šalinami.

Viena didžiausių dermatologijos problemų – odos vėžys ir ypač agresyviausia jo forma – melanoma. Kasmet apie 2000 Lietuvos gyventojų suserga odos vėžiu. Kiekvienas žmogus, ypač vyresnio amžiaus, kartą per mėnesį privalo apžiūrėti savo kūno odą. Jei pastebėjote, kad Jūsų odoje atsiranda darinys, kuris per du mėnesius neišnyko, po truputi didėja, šerpetoja – kreipkitės į dermatologą.

 

Mūsų klinikoje įvairūs odos dariniai šalinami:

  •  JAV gamybos radiochirurginiu aparatu ELLMAN SURGITRON;
  •  dviem vokiečių Asclepion firmos lazeriais (diodinis MeDioStar Next ir MCL 30 Dermablate  Superfractional  ER:YAG);
  •  chirurginiu būdu – skalpelio pagalba;
  •  cheminiu būdu – vaistais ar glikolio rūgštimi;

 

2. Odos prakalas (biopsija). Esant neaiškiam odos susirgimui ar įtariant odos darinio piktybiškumą chirurginiu būdu paimamas nesveikos odos audinio gabaliukas ir ištyrimui siunčiamas į valstybinį Vilniaus patologijos centrą.

 

3.  Alerginis odos lopo testas. NAUJIENA mūsų klinikoje – alerginiai odos lopo mėginiai! Mūsų aplinkoje yra daugybė cheminių medžiagų, kurios, patekusios ant odos ar gleivinės, gali sukelti alergines reakcijas. Įvykus kontaktinei alergijai, atsiranda niežėjimas, deginimas, išbėrimai. Jei alergenas neišaiškinamas ir nenutraukiamas kontaktas su juo, išbėrimai kartojasi, odos uždegimas (dermatitas) ar gleivinių uždegimas tampa lėtiniais (nuolatiniais). Alergines reakcijas gali sukelti cheminės medžiagos, esančios kosmetikoje, audiniuose, medikamentuose, papuošaluose ir pan.

 

Mūsų klinikoje atliekamas tyrimas, kuriuo galima nustatyti daugelį kontaktinių alergenų – lopo mėginiai. Odos lopo atlikimo vietoje siekiama sukelti vietinį odos uždegimą ir nustatyti alerginio odos uždegimo priežastį. Tyrimui atlikti naudojame Europos kontaktinių 28 alergenų seriją, kurią sudaro: kvapiosios medžiagos, augalų ekstraktai, gliukokortikosteroidai, konservantai, dažai, gumos akceleratoriai, metalai, medikamentai. Nedideli kiekiai alergenų specialių pleistrų pagalba užklijuojami ant odos dviem paroms. Vėliau stebima odos reakcija aplikacijos vietoje. Nustačius alergeną, suteikiama išsami informacija, kur medžiaga sutinkama ir kaip išvengti kontakto su ja.

 

Atlikimas: ant nepažeistos odos dažniausiai nugaros srityje (galima ir dilbio priekiniame paviršiuje) užklijuojamas pleistras su tiriamais alergenais. Alergenai laikomi 48 val., po to pleistras su alergenais nuklijuojamas. Mėginiai vertinami, praėjus 48 val.

 

Informacija pacientui: tą savaitę, kai bus atliekamas testas, negalima intensyvi fizinė veikla, neplaukioti baseine, nesilankyti pirtyse (kad neatsiklijuotų testai ir kad vėliau nenusitrintų pažymėtos testo vietos). Taip pat 2 paras, kol užklijuotas testas, negalima atlikti krūtinės ląstos rentgeno tyrimų dėl artefaktų.

 

Mūsų klinikoje diagnozuojamos ir gydymos šios plačiai paplitusios užkrečiamos odos ligos :

 

  •  nagų grybelis;
  •  odos grybelis.

 

Gydytojas kiekvienu atveju pakonsultuos ir pasiūlys tinkamiausią odos darinio šalinimo ir odos ligų gydymo būdą.