Affidea Lietuva pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Parolimpiniu komitetu - Affidea Lietuva

April 18, 2018

Affidea Lietuva pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Lietuvos Parolimpiniu komitetu

Affidea Lietuva pradeda bendradarbiavimą su Lietuvos parolimpiniu komitetu (LPOK). Jų atstovai trečiadienį pasirašė sutartį, kuri numato, jog neįgaliems sportininkams nuo šiol bus teikiamos nemokamos radiologinės diagnostikos paslaugos.

LPOK prezidento Mindaugo Biliaus teigimu, nauji partneriai užtikrins greitai prieinamus ir patikimus magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimus, kurie itin svarbūs, norint įvertinti sportininko sveikatos būklę.

„Patyrus traumą ar tiesiog esant būtinybei pasitikrinti sveikatą, dažnai mūsų sportininkai priversti laukti ištisas savaites arba net mėnesius, o už specifinius tyrimus tenka atseikėti ir nemažas sumas pinigų. Tikiu, kad partnerystė su „Affidea Lietuva“ padės sparčiau nustatyti fizinį pajėgumą ir sportininkams leis daugiau dėmesio skirti pasiruošimui varžyboms“, – sako M. Bilius.

Diagnostiniai tyrimai ypač svarbūs neįgaliems sportininkams, mat jie padeda nustatyti sportinę klasę ir leidžia dalyvauti tarptautinėse varžybose. Sportinės klasės nustatymas užtikrina sąžiningą varžymąsi tarp tuos pačius ar labai panašius sveikatos sutrikimus turinčių oponentų.

„Kiekvienam LPOK sportininkui, siekiančiam aukštų rezultatų tarptautinėse varžybose, reikia nustatyti sportinę klasę, o medicininius dokumentus pateikti likus mėnesiui iki varžybų. Vienas iš privalomų tyrimų – magnetinis galvos smegenų rezonansas. Deja, iki šiol stovint eilėse tekdavo laukti net iki rudens“, – dėsto M. Bilius.

Sutarties pasirašymo dieną disko metikui ir rutulio stūmikui Donatui Dundziui buvo atliktas galvos smegenų MRT tyrimas. Jo rezultatai užregistruoti sistemoje, tad kol gydytojų komisija jam paskirs atitinkamą sportinę klasę. Tuo tarpu parolimpietis galės ramiai laukti ir kartu su treneriais bei medikais planuoti artėjančio sezono varžybas.

„Affidea Lietuva“ taip pat bendradarbiauja su Lietuvos Ta utiniu Olimpiniu komitetu (LTOK). Įmonės vadovo Vitalijaus Orlovo teigimu, radiologinės diagnostikos paslaugos svarbios visiems sportininkams – jos padeda nustatyti traumų priežastis ir pasekmes. Atliktų tyrimų rezultatais besivadovaujantys gydytojai ir kineziterapeutai sportininkams suteikia tikslesnę pagalbą – būtent tai lemia greitesnį atsistatymą ir leidžia pasiekti geresnių sporto rezultatų.

„Neskirstome sportininkų į sveikuosius ir ne. Visų jų tikslas – pergalės, o mūsų – galimybė suteikti pagalbą, kai jos reikia“, – sako V. Orlovas.