Atnaujintas diagnostikos centras Druskininkuose – naujos kokybės kartelė! - Affidea Lietuva

November 16, 2018

Atnaujintas diagnostikos centras Druskininkuose – naujos kokybės kartelė!

Druskininkuose duris atvėręs naujas „Affidea Lietuva“ radiologinės diagnostikos centras kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas leis užtikrinti ne tik Dzūkijos regiono gyventojams, bet ir miesto svečiams. „Atidarydami šį diagnostikos centrą įžengiame į kitą etapą kartu versdami naują kokybinį puslapį įmonės veikloje“, – pabrėžė „Affidea Lietuva“ generalinis direktorius Vitalijus Orlovas.

Naujas kokybinis šuolis
Vienintelis toks Dzūkijos regione centras leis garantuoti arčiau namų gaunamus aukščiausios kokybės radiologinės diagnostikos tyrimus. „Nuo šiol atlikti magnetinio rezonanso tomografijos tyrimus Druskininkų ir aplinkinių savivaldybių gyventojams nebereikės važiuoti į Vilnių ar Kauną. Padalinyje pradėjęs veikti modernus 1,5 teslos galingumo magnetinio rezonanso tomografo (MRT) aparatas – tai „auksiniu standartu“ pasaulyje laikoma įranga. Tad kokiame mieste ši paslauga bebūtų teikiama, čia pacientai galės gauti lygiai tokios pačios kokybės tyrimą“, – sakė „Affidea Lietuva“ vadovas.
Jis viliasi, kad naujasis aparatas pasitarnaus tiek druskininkiečiams, tiek svečiams iš užsienio.

„Druskininkų kurortas mums visada buvo svarbus taškas. Čia įsteigėme vieną pirmųjų padalinių ir darbuojamės jau daugiau nei dvylika metų. Atidarydami šį diagnostikos centrą įžengiame į kitą etapą kartu versdami naują kokybinį puslapį įmonės veikloje. Nuo šiol visi „Affidea Lietuva“ centruose esantys magnetinio rezonanso aparatai bus galingesni nei viena tesla. Taigi dabar visą savo medicininę radiologinę įrangą pakėlėme į visai kitą, tarptautinius standartus atitinkantį lygį. Tai – naujos kokybės kartelė, kurią sieksime toliau išlaikyti“, – kalbėjo sakė „Affidea Lietuva“ vadovas Vitalijus Orlovas.

Už draugiškumą pritraukiant verslą vadovas dėkojo miesto merui ir savivaldybės administracijai.  „Druskininkai puikiai reprezentuoja Lietuvą kaip inovatyvus ir sveikatinimo miestas. Taip pat esu dėkingas medicininiam personalui, kurie savo darbu įrodė, kad Druskininkams reikia šios įrangos, bei pastūmėjo šiam žingsniui“, – kalbėjo „Affidea Lietuva“ direktorius.

Platus tyrimų spektras
Pristatydama naująją įrangą gydytoja radiologė Ligita Žukauskienė pabrėžė atsiversiančias didesnes diagnostines galimybes. „Magnetinio rezonanso tomografas nėra naujiena druskininkiečiams, jau daugelis žino, kad tyrimas yra be spinduliuotės, tad labai saugus. Vis dėlto 0,2 teslos galingumo įranga jau buvo morališkai pasenusi, tad labai džiaugiamės, kad padidės mūsų galimybės padėti žmonėms, pagerės tyrimų kokybė. Įranga pasitarnaus atliekant plataus spektro – sąnarių, galvos smegenų, dubens ir kitus – tyrimus“, – aiškino gydytoja.

Kad tyrimo laikas neprailgtų ir pacientui būtų lengviau tam tikrą laiką išbūti nejudant, per ausines bus galima klausytis muzikos. Padalinio atstovai atkreipė dėmesį į dar vieną naujovę, leisiančią patogiau atlikti tyrimą judėjimo negalią turintiems pacientams. „Anksčiau tokį žmogų reikėdavo guldyti ant kušetės, tada vežti į vidų ir vėl perkelti ant stalo. Šio aparato naujoviškas stalas išvažiuoja ir galima pacientą guldyti tiesiai ant jo. Tai – labai patogu, nes nereikia kelis kartus kilnoti paciento“, – pasakojo specialistės.
V.Orlovas atkreipė dėmesį, kad įstaiga yra sudariusi sutartis su teritorine ligonių kasa, tad visi tyrimai yra kompensuojami. Kadangi tai – sudėtingas ir brangus tyrimas, paslaugą bus galima gauti su specialisto (ne šeimos gydytojo) siuntimu.

Komentarai
Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas:

– Viena iš Druskininkų plėtros krypčių, kurią plėtojame jau aštuoniolika metų, yra medicininis turizmas, todėl visos medicinos srities paslaugos ir naujovės yra labai svarbios. Ir kuo jos aukštesnio lygio, tuo didesnis privalumas kurortui. Įžvelgiu dvejopą tokio centro naudą druskininkiečiams. Tai – ne tik naujos galimybės jiems patiems gauti žymiai aukštesnio lygio sveikatos tyrimus. Taip pat laimės tie druskininkiečiai, kurių apgyvendinimo, maitinimo paslaugomis ir kita infrastruktūra naudosis sveikatintis, gal net specialiai dėl tam tikrų tyrimų, atvykę užsieniečiai. Tokio diagnostikos centro atsiradimas yra kartelės pakėlimas į žymiai aukštesnį lygį ir tuo labai džiaugiamės. Siekdami pritraukti miesto svečius centrą įtrauksime į turizmo katalogus, lankstinukus.

Druskininkų ligoninės direktorius Viktoras Meižis:

– Toks centras vienareikšmiškai buvo reikalingas. Naujų technologijų diegimas diagnostikoje palengvina darbą ne tik darbuotojams, bet ir užtikrina kokybiškesnę pagalbą pacientui. Kai tyrimas atliekamas senesnėmis technologijomis, ar tai būtų rentgeno aparatas, kompiuterinis tomografas, specialistas negali, pavyzdžiui, atskirti minkštųjų audinių. O čia yra didelė skiriamoji galia, kuri leidžia pastebėti pažeidimus. Druskininkiečiai turėjo galimybę naudotis tokia įranga, bet tai buvo kur mažesnio galingumo aparatas. Tokių tyrimų poreikis visada yra, tai pagerina diagnostiką, padeda pritaikyti gydymo taktiką.


Pasirūpino ir darbuotojais

Padalinio vadovė Lina Viselgienė akcentavo, kad dabar radiologinės diagnostikos paslaugas galės teikti vienodu lygiu kartu su kitais didžiaisiais šalies miestais. „Savo darbu įtikinome, kad sugebame dirbti ir pritraukti pacientus tiek iš Dzūkijos, tiek iš Suvalkijos. Džiugu, kad mumis patikėjo ir suteikė galimybes, – kalbėjo padalinio vadovė. – Iki šiol, nors ir dirbome su mažesnio galingumo aparatu, jautėme didelį paslaugos poreikį, tad dabar tikimės dar sklandesnio bendradarbiavimo ne tik su Druskininkų, bet ir kitų miestų ligoninėmis, kitomis sveikatos priežiūros įstaigomis. Norime pateisinti gydytojų ir pacientų lūkesčius.“

L.Viselgienė atidarymo metu pasidžiaugė ne tik išaugusiomis galimybes padėti pacientams, bet ir naujomis šviesiomis, gražiomis patalpomis. Jų svarbą vedžiodamas po naująjį centrą pabrėžė ir „Affidea Lietuva“ vadovas. „Ne mažiau nei moderni įranga svarbios ir komfortiškos sąlygos darbuotojams. Tad jie turi turėti savo erdvę“, – rodydamas virtuvėlę ir kitas personalui skirtas patalpas sakė V.Orlovas. Naujas centras pareikalavo daugiau kaip 1 mln. eurų investicijų.