Gydytojas: nuo šiol skubi medicininė pagalba taps prieinama ir privačiame sektoriuje - Affidea Lietuva

July 5, 2022

Gydytojas: nuo šiol skubi medicininė pagalba taps prieinama ir privačiame sektoriuje

Skubios medicinos pagalbos prieinamumas visuomet buvo svarbus visos šalies gyventojams. Nusitęsusios ilgos eilės bendruosiuose ligoninių priėmimuose ir dar ilgesnės laukimo valandos, privataus medicinos sektoriaus atstovus paskatino imtis iniciatyvos. Didinant sveikatos paslaugų prieinamumą ir kartu mažinant eiles valstybinėse gydymo įstaigose, „Affidea Lietuva“ šalies sostinės gyventojams pristatė skubios pagalbos centrą „Express Care“ .

„Affidea Lietuva“ medicinos direktoriaus konsultacinei veiklai Roberto Adomaičio teigimu, lig šiol skubią medicininę pagalbą šalyje teikia tik valstybiniame sektoriuje esantys pagalbos skyriai. Tuo tarpu privačios gydymo įstaigos pilnai šios idėjos įgyvendinusios dar nebuvo.

 

„Tai pirmasis šalyje, tokio tipo skubios pagalbos centras, įsikūręs privačioje gydymo įstaigoje, kuriuo tikima, ne tik didinti sveikatos paslaugų prieinamumą, bet ir mažinti eiles valstybinėse gydymo įstaigose. Skubią pagalbą, atsižvelgiant į individualius laiko planavimo ir dėmesio poreikius, pacientai galės gauti Vilniaus „Affidea klinikoje“ be išankstinės registracijos“, – aiškina medicinos direktorius konsultacinei veiklai ir pažymi, kad klinikoje suteikiamos paslaugos yra mokamos savo lėšomis arba papildomu privačiu sveikatos draudimu.

 

Pasak R. Adomaičio, įgyvendinant skubios pagalbos programą, visas dėmesys buvo nukreiptas į pacientui svarbius niuansus, tokius kaip medicinos darbuotojų gydymo įstaigoje budėjimo trukmę, patogų patalpų išdėstymą bei, svarbiausia, galimybę pacientui vienu metu suteikti reikalingiausias paslaugas.

 

„Turėdami visas technines galimybes suteikti pirmąją pagalbą asmenims, kuriems būtina rentgeno, procedūrinio ar laboratorijos paslaugos, o taip pat išanalizavus jau turėtas korporacijos patirtis, geriausią praktiką,  pritaikėme ir čia, Lietuvoje. Pacientui klinikoje gali būti suteikta gydytojo konsultacija, lūžių, išnirimų imobilizacija, žaizdų sutvarkymas, kraujo stabdymas, nuskausminimas. Turime daugelį reikalingų įtvarų ir ramentų“, – sako jis, pažymėdamas, kad pirmasis „Affidea“ skubios pagalbos centras įsteigtas Airijoje.

 

Jam antrina ir „Affidea klinika“ skubiosios medicinos gydytojas
Šarūnas Maciulevičiaus, kuris pažymi, jog „Express Care“ centras patogus pasirinkimas asmenims, patyrusiems lengvus sveikatos sutrikimus.

 

„Lengvos traumos dažniausiai apibrėžiamos, kaip kojos iki kelio sąnario ar rankos iki peties sumušimai, patempimai, lūžiai, nesukeliantys ryškaus galūnės funkcijos sutrikimo. Taip pat paviršinės žaizdos be svetimkūnių, neapimančios kosmetinių zonų (veido neplaukuotoji dalis, ausys, nosis, lytiniai organai), nesukeliančios sunkiai sustabdomo kraujavimo, jutimo sutrikimų. Paprasčiausias pavyzdys – čiurnos nikstelėjimas, po kurio sunku priminti koją, patinusi čiurnos sritis“, – aiškina gydytojas.

 

Š. Maciulevičius papildo, kad skubios medicinos pagalbos reikalaujantys sužeidimai labai dažnai sukelia stresines situacijas, todėl natūralu, kad nukentėjusiajam sunku greitai įvertinti, kur jam reikia kreiptis. Gydytojas išskyrė traumas, kurias patyrus pacientui rekomenduojama nedelsiant skambinti 112 arba kreiptis į artimiausią skubios pagalbos skyrių.

 

„Esant sunkioms traumoms, kaip traumuotos galūnės deformacija, sutrikusi jos kraujotaka ar jutimai, negalimi arba ženkliai riboti judesiai. Taip pat kuomet iš žaizdos nesustabdomai veržiasi kraujas, stebimi kyšantys svetimkūniai, žaizda gili – matomi kaulai ar raumenys, sutrikusi pažeistos zonos kraujotaka, jutimai, judesiai. Arba asmuo patyrė didelės energijos traumas kaip – kritimas iš aukščio, autoįvykis, sprogimas, dauginiai sužalojimai – sužalotos ne tik galūnės bet ir galva, krūtinė, pilvas, po patirtos traumos buvo sutrikusi sąmonė, jaučiamas dusulys, pilvo ar dubens skausmas. Nustačius sunkios traumos požymius, pacientai yra nukreipiami į skubiosios pagalbos skyrių“, – akcentuoja jis.

 

„Affidea Lietuva“ įmonių grupės klinikos ir diagnostiniai centrai veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Šilutėje, Alytuje, Druskininkuose ir Utenoje. Įmonės grupei taip pat priklauso medicinos centrai „Endemik“.

 

„Affidea” – tai didžiausia Europoje diagnostikos vaizdavimo, ambulatorinės ir vėžio priežiūros paslaugų teikėja, veikianti 308-iuose centruose 15-oje Europos šalių. „Affidea Group” dirba su daugiau nei 11000 specialistų, kasmet aptarnaujančių daugiau kaip 10 milijonų pacientų ir atliekančių per 14 milijonų tyrimų.