Ilgalaikė sutartis užtikrins operatyvią pagalbą krepšininkams - Affidea Lietuva

September 26, 2018

Ilgalaikė sutartis užtikrins operatyvią pagalbą krepšininkams

Lietuvos rinktinių krepšininkai bei krepšininkės toliau gaus kokybiškas ir operatyvias medicinos paslaugas atsitikus nelaimei. Lietuvos krepšinio federacija ir „Affidea Lietuva“ pratęsė bendradarbiavimo sutartį iki 2020 metų pabaigos. Vienas sėkmingiausių medicininės radiologinės diagnostikos paslaugas teikiančių įstaigų Lietuvoje suteiks nemokamas magnetinio rezonanso tomografijos ir kompiuterinės tomografijos tyrimus.

“Medicinoje, kaip ir sporte, laikas yra vienas svarbiausių faktorių – kiekviena pradelsta akimirka gali turėti skaudžių pasėkmių. Jei krepšinio varžybų metu nebūsi greitas ir vikrus – pralaimėsi. Lygiai taip pat ir medicinoje – jei delsi iki paskutinės akimirkos, traumų pasėkmės bus kur kas skaudesnės ir jų gydymas truks daug ilgiau. Todėl labiai džiaugiamės, kad savo šalies krepšininkams galime užtikrinti ne tik savalaikę, bet ir kokybišką, tarptautinius standartus atitinkančią pažangiausią diagnostiką.

„Affidea Lietuva“ yra tarptautinio „Affidea“ tinklo dalis ir savo veiklą vykdome 16-oje Europos šalių, su užsienyje dirbančiais kolegomis nuolat dalijamės gerosios praktikos pavyzdžiais. Panašu, kad „Affidea Lietuva“ bendradarbiavimas su Lietuvos krepšinio federacija ir yra vienas tokių gerosios praktikos pavyzdžių, nes, nors ir nevisai tiesiogiai, tačiai galime jaustis prisidėję prie mūsų šalies krepšininkų pergalių“ – teigia „Affidea Lietuva“ vadovas Vitalijus Orlovas.

Medicinos centrai įsikūrę šalies sostinėje Vilniuje, Kaune, taip pat ir Šiauliuose, Panevėžyje, Klaipėdoje, Utenoje bei Druskininkuose bei operatyviai suteikia reikiamas paslaugas. Viena iš tokių situacijų įvyko Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės treniruotės metu, kai Edgaras Želionis sumušė klubą ir negalėjo tęsti treniruotės. Rinktinės vyriausiasis daktaras Vytenis Trumpickas su krepšininku tyrimus atliko vėlyvą darbo dienos vakarą ir iš karto gavo jo rezultatus, kurie leido operatyviai sureaguoti į situaciją. Operatyvi pagalba buvo suteikta ir Renaldui Seibučiui, kuris dėl nugaros skausmų turėjo praleisti Pasaulio taurės atrankos rungtynes su Olandijos rinktine.

„Deja, bet traumos ne visada yra išvengiamas dalykas. Tačiau turint tokias sąlygas, galima užbėgti įvykiams už akių atlikus išsamius tyrimus sveikatos patikrinimų metu, o gavus traumą ir operatyviai atlikus tyrimus, galima sumažinti reabilitacijos laiką ir greičiau grįžti į aikštelę. Džiaugiamės, kad tokie partneriai padeda įvairaus amžiaus rinktinių žaidėjams, ši pagalba yra neįkainojama. Dar smagiau, kad tokia partnerystė yra ilgalaikė“ – sakė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Arvydas Sabonis.