Moterys lyderės susivienijo bendram tikslui – atvirai kalbėjo apie krūties vėžį - Affidea Lietuva

August 13, 2019

Moterys lyderės susivienijo bendram tikslui – atvirai kalbėjo apie krūties vėžį

Rugpjūčio 8-osios vakarą, išskirtinėje industrinėje sostinės erdvėje vyko karjeros technologijų srityje siekiančių moterų susibūrimas. Tiesa, dalyvės rinkosi kalbėtis ne apie darbus, o pasidalinti mintimis apie klastingos ligos – krūties vėžio – prevenciją bei profilaktinės sveikatos patikros svarbą.

Dar liepos mėnesį iniciavome krūties vėžio prevencijos kampaniją Stiprios, nes skirtingos“, prie kurios prisidėti pakvietėme moterų, siekiančių karjeros technologijų srityje, konsultacijų ir mentorystės programos „Women Go Tech“ nares. Savo srities profesionalėms suteikėme galimybė nemokamai išsitirti pirmąja tokia Baltijos šalyse automatine krūtų ultragarso sistema (ABUS), kurios dėka krūtų vėžio prevencija tampa efektyvesnė nei kada nors anksčiau. ABUS tyrimo tarptautinis simbolis – violetinis jurginas – tapo ir kampanijos „Stiprios, nes skirtingos“ simboliu.

„Esame dėkingi, kad prisidėjote prie šios krūties vėžio prevencijos kampanijos ir, besidalydamos savo asmeninėmis patirtimis, tapote jos ambasadorėmis. Tikime, kad būtent jūs tapsite tuo puikiu ir geruoju pavyzdžiu, kaip galima suderinti profesinę veiklą ir rūpinimąsi savo sveikata, ir tokiu geruoju pavyzdžiu užkrėsite ir kitas moteris”, – į susirinkusias renginio dalyves kreipėsei mūsų Pardavimų ir marketingo vadovė Laura Pranienė. 

Renginio dalyvės taip pat turėjo galimybę išgirsti ir mūsų gydytojos radiologės dr. Rūtos Briedienės pranešimą apie krūties vėžį, jo diagnostiką bei prevenciją. Gydytoja akcentavo, kad klastingai ligai užkirsti kelią gali padėti savo kūno pažinimas.

„Profilaktiškai tikrintis pravartu kiekvienos amžiaus grupės moterims. Negalima laukti, kol pajusite, kad su jumis kažkas negerai, kažką skauda. Net paprasčiausia krūtų apžiūra namuose prieš veidrodį gali padėti užbėgti ligai už akių“, – akcentavo dr. Rūta Briedienė.

Gydytoja pabrėžė, kad nors krūtų diagnostikoje yra naudojama daug tyrimų bei jų metodologijų, ABUS tyrimas šiuo metu yra vienas iš efektyviausių ir pažangiausių Europoje.