Lėtinio nuovargio tyrimas - Affidea Lietuva

Beveik kiekvienas galėtų pasakyti, jog yra buvę dienų, kada jaučiamas nuovargis. Ir net nieko per daug neveikiant atrodo, jog trūksta jėgų. Tačiau iškart nerimauti nereikėtų, kadangi tokių dienų pasitaiko praktiškai kiekvienam. Tačiau, jeigu tai trunka kažkiek ilgiau, tuomet vertėtų susimąstyti. Tai gali būti organizmo perspėjimas apie kažkokius negalavimus. Kuriuos būtina išsiaiškinti norint išvengti rimtesnių ligos komplikacijų. Todėl ir šiuo atveju gali būti atliekami kelis skirtingi tyrimai, kurie padės atrasti tikrąją negalavimo priežastį atmetant dažniausiai pasitaikančias diagnozes.

Kokie sindromai būdingi lėtiniam nuovargiui?

Pagrindinius organizmo signalus nuspėti nesunku, kadangi tai būtų bendras nuovargis, net jeigu ir neužsiimate aktyvesne veikla. Taip pat gali kankinti nemiga. Tačiau gali būti ir taip, jog miegate pakankamai gerai, bet vis tiek jaučiamas nuovargis. Be to, gali pasitaikyti ir pagerėjimų, kai atrodo, jog viskas praeina, bet šis jausmas neretai būna apgaulingas. Ir tokiais atvejais turėtų būti atliekami lėtinio nuovargio tyrimai, kadangi šio negalavimo diagnostika nėra labai paprasta. Tuo labiau, jog panašių simptomų priežastis gali būti ir visai kitos ligos, kurios pasitaiko dar dažniau.

Kada rekomenduojama atlikti lėtinio nuovargio tyrimą?

Net jeigu iš pradžių šis sindromas nėra įtariamas, tačiau tokie, iš pirmo žvilgsnio nepavojingi, negalavimai neturėtų būti ignoruojami. Tuo labiau, jeigu jie trunka ilgiau nei šešis mėnesius. Kas yra pakankamas laiko tarpas kiekvienam įsitikinti, jog tai nėra paprasčiausias nuovargis. Aišku, tai nebūtinai bus ir šis sindromas, tačiau tik lėtinio nuovargio tyrimai gali padėti diagnozuoti ir atrasti tikrąją ligos priežastį. Kuri gali būti pakankamai įvairi. Ir dažniausiai kaltininkas bus anksčiau neišgydytas viruso arba bakterijos sukeltas susirgimas.

Kaip pasiruošti lėtinio nuovargio tyrimui?

Jaučiant negalavimus ir nusprendus pasirūpinti savo sveikata tyrimams kažkaip ypatingai ruoštis nereikia. Tačiau prieš tai vertėtų pasikonsultuoti su gydytoju, kuris ir paskirs reikiamą diagnostiką. Beveik visais atvejais bus atliekamas tiek bendras kraujo, tiek ir bendras šlapimo tyrimas. Kurie ne tik gali padėti atrasti negalavimų priežastį, bet ir parodyti bendrą organizmo būklę.

Kokia lėtinio nuovargio tyrimo nauda?

Daugelis puikiai žino, jog tik tyrimai gali padėti išsiaiškinti bet kokios ligos priežastį ir atrasti jos sukėlėją. Ir be jų neįmanomas praktiškai joks gydymas, kadangi yra daugybė skirtingų ligų, kurių simptomai labai panašūs. Tačiau visų jų gydymo metodika gali skirtis. Todėl ir šiuo atveju tyrimai yra pirminis etapas, kuris padės išsiaiškinti bei atrasti negalavimų priežastį. O tuomet, jeigu nustatomas vienas ar kitas sindromas, galima taikyti tikslinį gydymą. Kuris ne tik leis pamiršti apie nemalonius ligos simptomus, tačiau ir apsaugos nuo galimų rimtesnių komplikacijų bei sveikatos problemų.

Ar už tyrimą reikia mokėti?

Labai dažnu atveju lėtinio nuovargio tyrimai yra komplikuoti, todėl kartais gali prireikti ir kelių skirtingų tyrimų. Kadangi tik tuomet bus galima sakyti, jog diagnozė patikima bei tiksli, ypač norint įsitikinti, jog tai yra būtent šis sindromas. Todėl kai kurie iš šių tyrimų, turint gydytojo siuntimą, gali būti atliekami nemokamai. O už dalį jų teks susimokėti. Tačiau tikrai nereikėtų nerimauti dėl didelių išlaidų, kadangi praktiškai nė vienas iš šių tyrimų nebus ypatingai brangus. Todėl juos sau leisti galės praktiškai kiekvienas. Juk ne veltui sakoma, jog nieko nėra brangesnio už sveikatą. Būtent dėl šios priežasties ir šioje vietoje nereikėtų taupyti, ypač, kai simptomai trukdo normaliai gyventi.