MCV kraujo tyrimai - Affidea Lietuva

Viena paprasčiausių procedūrų, norint greitai ir tiksliai įvertinti sveikatos būklę yra bendri kraujo tyrimai. Atliekant kraujo tyrimus yra vertinami rodikliai, parodantys raudonųjų kraujo kūnelių (eritrocitų) ir kitų kraujo sudėtinių dalių rodikliai, jų tūris bei kiekis, pagal kuriuos galima išsiaiškinti infekcines ligas ir uždegimus. Jų žymėjimas gali būti MCV, MCH ar MCHC. Teisingai ligos diagnostikai svarbu kompleksiškai įvertinti visus kraujo tyrimų rodiklius. Jei tiriamas sergantis asmuo, tuomet galima išsiaiškinti ar liga progresuoja ar ne.

Tiek norint pasitikrinti sveikatą profilaktiškai, tiek sekant ligos eigą yra svarbūs MCV kraujo tyrimai. Jie parodo vidutinį eritrocitų tūrį, kas yra vienas iš pagrindinių rodiklių, norint tiksliai nustatyti mažakraujystę. Kartu su kitais kraujo rodikliais, šie kraujo tyrimai padeda išsiaiškinti dėl kokios priežasties yra sumažėjęs hemoglobinas ir eritrocitų kiekis. Kaip žinoma mažakraujystė gali išsivystyti dėl įvairių priežasčių: įvairių lėtinių ligų, vitamino B12, folio rūgšties ar geležies stokos. Tad labai svarbūs profilaktiniai kraujo tyrimai, kad pradėjus vartoti reikalingus maisto papildus, matytumėte ar yra teigiami rezultatų pokyčiai, o esant poreikiui, koreguoti gydymo planą, ieškant efektyvesnių būdų. MCV (vidutinio eritrocitų tūrio) rodiklio normos yra 78-96 fl. Tiek šio rodiklio skaičiaus padidėjimas, tiek sumažėjimas, reiškia nukrypimą nuo normos, kas gali būti jūsų blogos savijautos ar sveikatos sutrikimų priežastimi.

Kada atliekami?

MCV kraujo tyrimai yra atliekami tuomet, kai norima ne tik profilaktiškai pasitikrinti sveikatą, bet ir užkirsti kelią įvairioms ligoms, pradinėje jų vystymosi stadijoje. Pavyzdžiui, tokiems susirgimams kaip kepenų cirozei; cistitui; žarnyno vėžiui; pirmo ir antro tipo diabetui; geležies stokos anemijai; reumatui; alkoholizmui; įvairių tipų hemofilijai; kraujo vėžiui, ūminiam bei lėtiniam inkstų nepakankamumui ir kitoms ligoms.

Ką parodo?

MCV – hematologinis rodiklis, padedantis labai tiksliai nustatyti pirminę ligos stadiją, pvz. įvairius kepenų pakitimus, nustatant alkoholizmą, kurį dažnai asmuo nepripažįsta kaip problemos. Šis rodiklis lėtai kinta, nes eritrocitų tūris atsinaujina per keletą mėnesių, dėl to yra labai svarbus dėl savo tikslumo.  Padidėjęs MCV rodiklis padeda nustatyti tokius susirgimus kaip: įvairios kilmės anemija; kepenų ir skrandžio gleivinės pažeidimai; lėtinis alkoholizmas; skrandžio vėžys; įvairūs žarnyno parazitai (plokščiosios kirmėlės, askaridės ir kt.); Krono liga ir kitos ligos.

Kai kuriais atvejais padidėjęs MCV rodiklis gali parodyti ir genetinius sutrikimus. Jei MVC rodiklis yra normos ribose, tačiau kraujo tyrimas rodo sumažėjusį hemoglobino kiekį, tuomet gali būti, jog jūs sergate anemija ar turite kraujotakos sutrikimų. Sumažėjęs MCV rodiklis gali reikšti, jog jums išsivystė mažakraujystė dėl geležies stokos, kuri yra labai pavojinga, nes gali peraugti į lėtinius uždegimus ar onkologinius susirgimus, tuberkuliozę ir kitas patologijas.

Dažniausiai MCV rodiklis sumažėja nėštumo metu ar kol maitinate kūdikį, dėl to šiuo gyvenimo laikotarpiu, be galo svarbu pasirūpinti pilnaverte mityba ir maisto papildais, kurie padėtų atstatyti organizmo disbalansą.

Kaip pasiruošti MCV kraujo tyrimui?

MCV kraujo tyrimui, reiktų pasiruošti kaip įprastam kraujo tyrimui. Rekomenduojama nevalgyti ir negerti jokių tonizuojančių gėrimų  nuo 8 iki 12 val. Taip pat nepatartina vartoti medikamentų ar maisto papildų, kurie galėtų turėti įtakos kraujo tyrimo rezultatams. Patartina neužsiimti aktyvia fizine veikla ir vengti streso.

Kada gaunami tyrimo rezultatai?

Tyrimo rezultatai, jei reikalinga skubi gydytoja pagalba ar konsultacija yra gaunami tą pačią dieną. O jei yra poreikis iš to paties kraujo mėginio atlikti papildomus tyrimus, tuomet rezultatų atsakymai gali užtrukti iki kelių darbo dienų. Kaip jau buvo minėta anksčiau, MCV rodiklio tyrimus reiktų vertinti kompleksiškai, kartu su kitų tyrimų rezultatais, nes tada jus gydančiam specialistui susidėlioja pilnas vaizdas apie tai, kokie procesai vyksta jūsų organizme. Dėl to, kiekvienu atveju, pacientas yra informuojamas individualiai, kada gali tikėtis gauti visą reikalingą informaciją apie savo sveikatos būklę.

Kokią tyrimo nauda?

MCV tyrimo nauda yra ta, kad jūs ankstyvoje stadijoje sužinoję apie ligą, galite kontroliuoti jos progresą ar bent sušvelninti jos požymius bei nepageidaujamus šalutinius požymius. Taip pat jo pagalba galima labai tiksliai nustatyti ar jums paskirti medikamentai yra veiksmingi, pvz. gydant geležies stokos anemiją ar kitus sveikatos sutrikimus.

Ar tyrimas mokamas?

MCV tyrimas yra mokamas, tiksliai sužinoti kokia yra šio kompleksinio tyrimo kaina galima skiltyje Kainynai.