Neurologo konsultacija - Affidea Lietuva

Šios srities gydytojai tiria bei gydo praktiškai visus susirgimus, susijusius su centrine nervų sistema ir periferine nervų sistema. Nervų sistema yra glaudžiai susijusios su kitomis kūno sistemomis. Pavyzdžiui, nervų impulso perdavimas iš smegenų leidžia kontroliuoti raumenų veiklą, o taip pat reguliuoja organų veikimą ir imuninę sistemą. Be to, smegenų veikla ir nervų perdavimas gali būti paveikti hormonų sistemos arba kraujotakos sistemos disfunkcijos, demonstruodami plataus spektro kūno ir protinės sveikatos sąryšį.

Konsultacijos metu labai svarbu paminėti gydytojui kokius vaistinius preparatus vartojate, kadangi šie gali būti nepageidaujamų simptomų priežastis.

Ką gydo neurologas?

Daugeliui gali kilti klausimas ne tik, kokias sveikatos problemas sprendžia šis gydytojas, bet ir ką daro jis ir kuomet gali prireikti jo pagalbos. Tuo labiau, kad šių specialistų veiklos spektras yra gana platus. Kadangi nemažai ligų turi panašius į nervinių susirgimų simptomus. Ir tokiais atvejais, kas yra pagrindinė negalavimų priežastis, gali pasakyti ir kitų sričių specialistai. Todėl labai dažnai neurologas siunčia pacientus pas endokrinologą, reumatologą, reabitologą ar pas kažkokį kitą gydytoją.

Neurologas išklauso paciento nusiskundimus, užduoda aktualius klausimus ir esant poreikiui paskiria reikalingus vaistus ir/ar tyrimus tiksliai diagnozei nustatyti. Pavyzdžiui, pacientams, kurie skundžiasi atminties sutrikimais, gali būti atliekamas specialus testas kuris padės neurologui įvertinti paciento būklę. Ir nors daugumai kyla klausimas, kas tai yra, tačiau praktikoje šis metodas naudojamas gana dažnai.

Kada reikia kreiptis į gydytoją – neurologą?

  • Galvos skausmas ar migrena: Jei pacientas dažnai kenčia nuo stipraus ar pasikartojančio galvos skausmo, ypač jei jis lydi kitus simptomus, pvz., regos ar jutimo sutrikimus.
  • Epilepsija
  • Alzheimerio liga ir kitos demencijos formos: Jei pastebima progresuojanti atminties praradimo, sutrikusios mąstysenos, kalbos ar kitos kognityvinės funkcijos
  • Sutrikęs judėjimas: Jei pastebimas sutrikęs judėjimas, toks kaip traukuliai, neprognozuojamos raumenų kontrakcijos arba sutrikusi koordinacija.
  • Sąmonės sutrikimai
  • Uždegiminės nervų sistemos ligos: Jei yra įtarimas dėl ligų, tokios kaip meningitas, encefalitas ar autoimuninės nervų sistemos ligos.
  • Smegenų pažeidimai: Jei asmuo yra patyręs smegenų traumą, insultą ar kitą smegenų pažeidimą.

Neretai pas šį specialistą apsilankyti rekomenduos kitų sričių gydytojai. Tačiau jeigu esate įsitikinę, kad tai galėtų būti neurologinė problema, vertėtų nedelsti ir kreiptis į gydytoją neurologą. Ypač, jeigu pradėjus vartoti tam tikrus vaistus, pasireiškė pašaliniai neigiami poveikiai. Kurie gali būti galvos svaigimas, vėmimas ar netgi laikinas sąmonės praradimas. Taip pat pasikonsultuoti su gydytoju vertėtų, jeigu šeimoje yra buvę nervų ligų atvejų, kadangi polinkis į jas gali būti paveldimas.

Žinoma, ką gydo šie specialistai bus aktualu ir tiems, kas kenčia tiek nuo galvos, tiek ir nuo nugaros skausmų. Kadangi neretai ir šie simptomai būna susiję su nervų problemomis.

Kiek kainuoja privačios neurologo konsultacijos?

Neurologo konsultacijos kaina priklauso nuo specialisto, pas kurį planuojate užsiregistruoti, taip pat nuo to, ar tai pirmoji ar pakartotinė konsultacija. Turint sveikatos draudimą galite konsultaciją apmokėti PSDF lėšomis. Neurologo konsultacijos kainas galite rasti ČIA. 

Kaip užsiregistruoti pas neurologą?

Užsiregistruoti neurologo konsultacijai galite telefonu arba internetu:

Registruotis tel.: 1811