Plaukų slinkimo tyrimai - Affidea Lietuva

Slenkantys, retėjantys plaukai ir plikimas – opi problema tiek vyrams, tiek moterims. Juk plaukai svarbūs ne tik estetinei išvaizdai, bet ir pasitikėjimui savimi. Plaukų slinkimo tyrimai yra efektyvus būdas išsiaiškinti priežastis ir užkirsti kelią plaukų retėjimui. Būtina žinoti, kad plaukai slenka nuolat, tačiau įprastai išslinkę plaukai atauga. Jei procesas nevyksta, prasideda plikimas, todėl verta atidžiai stebėti savo plaukų būklę.

Kas turi įtakos plaukų slinkimui?

Plaukų slinkimą gali lemti įvairios priežastys, kurios slypi ne tik išorėje, bet ir viduje. Norint sustabdyti plaukų slinkimą, būtini išsamūs plaukų slinkimo tyrimai, kurie leidžia įvertinti įvairius organizmo rodiklius ir surasti tikrąją priežastį. Trumpai apžvelgsime su kokiomis plaukų slinkimo priežastimis dažniausiai susiduria mūsų pacientai.

Stresas

Plaukų slinkimą, kaip ir daugelį negalavimų, gali išprovokuoti stresas. Tinkamo darbo ir poilsio režimo nesilaikymas, miego trūkumas ir nuolatinė įtampa verčia organizmą įsitempti, todėl pablogėja daugelis rodiklių, galiausiai ima trūkti įvairių medžiagų, o jų taip pat reikia ir plaukams.

Ilgalaikis stresas gali sukelti židininę alopeciją, kai organizmas plaukus traktuoja kaip svetimkūnius. Įvykus šiam sutrikimui, organizmas pats slopina arba stabdo plaukų augimą. Taigi, plaukai natūraliai iškrenta, tačiau jų vietoje neauga kiti.

Aplinkos tarša

Oro tarša, rūgštūs lietūs ir krituliai, buvimo dulkėtose patalpose labai kenkia plaukams. Plaukams būtina nuolat kvėpuoti, jie yra lengvai pažeidžiami net ir mažo kiekio cheminių medžiagų, kurių gali būti lietuje ar sniege ir, jei nenešiojate kepurės, medžiagos tokiu būdu gali patekti ant plaukų svogūnėlių. Dėl to gali prasidėti plaukų slinkimas, tad visada tinkamai pasirūpinkite savo plaukų apsauga.

Nesubalansuota mityba

Jei mityba nėra pilnavertė, organizmui anksčiau ar vėliau pritrūks reikalingų medžiagų. Ne išimtis ir plaukai, tad dažna jų slinkimo priežastimi tampa vitaminų ar mikroelementų trūkumas. Taip pat naudingų medžiagų pasisavinimą blogina žalingi įpročiai – alkoholio vartojimas, rūkymas. Visa tai kartu gali lemti plaukų retėjimą tiek vyrams, tiek ir moterims.

Miego trūkumas

Miegas – gyvybiškai svarbus visam organizmui, ne išimtis ir plaukai. Dėl miego trūkumo organizmas jaučia nuolatinį nuovargį, todėl eikvoja naudingų medžiagų atsargas ir galiausiai jų ima trūkti. Miego trūkumas alina visą organizmą, kenkia imuninei sistemai, tad miego balansą būtina kuo skubiau atkurti.

Skydliaukės ir lytinių hormonų disbalansas

Tiek vyrų, tiek moterų organizme plaukų slinkimą gali sukelti hormonai. Skirtumas tik tas, kad vyrams tai būdinga, o plaukų slinkimą sukeliantis hormonų disbalansas moterų organizme gali reikšti ir rimtesnes sveikatos problemas. Tikslią plaukų slinkimo priežastį padės nustatyti plaukų slinkimo tyrimai, tačiau verta žinoti, kad jei priežastis hormoninė, jokie vitaminai ar maisto papildai nepadės. Tokiu atveju pirmiausia reikia atkurti hormonų balansą ir tik tada, kai plaukų slinkimo priežastis bus panaikinta, bus galima pasirūpinti efektyviu plaukų atstatymu.

Mažakraujystė

Mažakraujystė pasireiškia mieguistumu ir nuovargiu, tad jei šie simptomai lydi plaukų slinkimą, galima įtarti anemiją. Gana dažnai moterims plaukų slinkimą lemia vadinamoji paslėpta mažakraujystė, kai bendras kraujo tyrimas nerodo geležies trūkumo – tokiu atveju atliekami išsamesni tyrimai. Dėl mažakraujystės gali ne tik slinkti plaukai: esant tam tikrų medžiagų trūkumui plonėja oda, ji tampa sausa, gali kamuoti odos problemos, tokios kaip aknė. Atkreipkite į tai dėmesį, nes plaukų slinkimas gali būti vienu iš mažakraujystės simptomų.

Vitaminų ir mineralų stoka

Vitaminų ir mineralų stygius dažniausiai pasireiškia keičiantis sezonams. Vis dėlto didelis kokios nors medžiagos deficitas organizme gali sukelti ne tik plaukų slinkimą, bet ir kitų sveikatos problemų. Plaukų slinkimo tyrimai padeda nustatyti, kokių medžiagų trūksta organizmui. Tuomet gydymas yra palyginti greitas ir nesudėtingas, remiantis tyrimu reikia savo mitybą papildyti naudingomis medžiagomis, kartais padeda ir maisto papildų vartojimas.

Kam dažniau slenka plaukai: vyrams ar moterims?

Tyrimai rodo, kad su plaukų slinkimu dažniau susiduria vyrai. Tai lemia vyrų organizmui būdingi hormonų sistema. Vis dėlto neretai plaukų slinkimo problema kamuoja ir moteris, tačiau dažniausiai moterims šią problemą lemia išoriniai veiksniai arba tam tikros ligos. Antra vertus, moterys yra linkusios plaukams skirti daugiau dėmesio, todėl gerokai anksčiau pastebi plaukų slinkimą ir kreipiasi pagalbos. Ankstyva plaukų slinkimo diagnostika leidžia greičiau pašalinti plaukų slinkimo priežastis ir pradėti gydymą.

Vyrai dažnai į plaukų retėjimą numoja ranka ir mano, kad plaukų slinkimo tyrimai neturi prasmės, nes plikimas yra paveldimas. Iš tikrųjų organizmas gali turėti tam tikrą polinkį, tačiau ne visada plaukų slinkimas yra susijęs su paveldimumu, taip pat dažnai plaukų pokyčius lemia hormonai. Pastaroji priežastis reiškia, kad taikant tinkamą gydymą, galima plaukų retėjimą įveikti.

Kada rekomenduojama atlikti tyrimą nuo plaukų slinkimo?

Plaukų slinkimo tyrimai yra rekomenduojami susidūrus su stipriu plaukų slinkimu, taip pat jei plaukai yra ploni, lūžinėja. Svarbu laiku susirūpinti ir kuo greičiau atlikti tyrimą bei nustatyti, kokios priežastys lėmė plaukų slinkimą. Ilgai laukiant ir netekus daug plaukų, net ir sustabdžius jų slinkimą, padariniai jau bus aiškiai matomi.

Plaukų slinkimas gali suintensyvėti rudenį ar pavasarį, taip pat jį gali lemti trumpalaikės priežastis: patirtas stresas, emociniai išgyvenimai ir kt. Susirūpinti reikėtų, jei intensyvus plaukų slinkimas tęsiasi ilgiau nei kelis mėnesius – tokiu atveju rekomenduojami plaukų slinkimo tyrimai ir jų rezultatais paremtas gydymas.

Ką svarbu žinoti prieš atliekant tyrimą nuo plaukų slinkimo?

Plaukų slinkimo tyrimai yra atliekami naudojant kraujo mėginį, todėl rekomenduojama dieną prieš tyrimą vengti labai riebaus ir saldaus maisto, atvykti negėrus ir nevalgius. Dėl to patogiausia tyrimo laiką planuoti ryte.

Išsamiai analizei siūlome rinktis plaukų slinkimo ištyrimo programą, kuri apima skirtingus tyrimus. Informacijos apie galimas plaukų slinkimo priežastis suteikia ne tik bendras kraujo tyrimas, bet ir plaukams įtakos turinčių vitaminų bei mineralų kiekio tyrimai, skydliaukės veiklos, hormoniniai tyrimai.

Svarbu žinoti, kad plaukų slinkimo tyrimai gali atskleisti ir kitas sveikatos problemas. Gana dažnai pasitaiko, kad dėl plaukų slinkimo yra kaltas hormonų disbalansas, o jį lemti gali skydliaukės veiklos pakitimai. Ieškant plaukų slinkimo priežasties taip pat yra atliekamas bendras kraujo tyrimas, o jis gali suteikti labai daug informacijos apie organizmo būklę.

Kiek laiko trunka tyrimas?

Tyrimui galite užsiregistruoti mūsų svetainėje arba paskambinę telefonu. Atvykus su išankstine registracija nereikės laukti eilėje – kraujo mėginio paėmimas užtruks vos keletą minučių. Tyrimo mėginys yra siunčiamas į laboratoriją, kur jis yra tiriamas naudojant sudėtingus automatinius analizatorius. Automatinis tyrimas yra tikslus ir greitas, suteikia patikimus rezultatus.

Kada gaunami tyrimo rezultatai?

Savo tyrimo atsakymus gausite per porą dienų, juos laboratorija išsiųs registruojantis nurodytu elektroniniu paštu. Tai labai patogu, nes tokia forma tyrimo rezultatus galite greitai ir lengvai pateikti gydytojui, net ir nuotolinės konsultacijos metu. Gavus tyrimo rezultatus rekomenduojama užsiregistruoti konsultacijai pas gydytoją ir aptarti tyrimo rezultatus, galimus plaukų slinkimo gydymo būdus.