Ortopedas – traumatologas
Affidea klinikose dirba patyrę ir profesionalūs ortopedai-traumatologai, kurie konsultuoja dėl patirtų traumų ir jų pasekmių, diagnozuoja ir gydo ortopedinius susirgimus, konsultuoja dėl patirtų lūžių, menisko plyšimų, sąnarių pažeidimų, taip pat atlieka tausojančias dienos chirurgijos ortopedines operacijas. Teikiamos kontaktinės ir nuotolinės konsultacijos.
Kas yra ortopedas – traumatologas?
Sutrikus tam tikroms rankų, kojų ar kitoms judamojo aparato funkcijoms pasijaučia didelis judesio nepakankamumas. Dėl nuolatinio judėjimo kaulų, raumenų ar sąnarių struktūros palaipsniui dėvisi, ilgainiui sukeldamos judėjimo skausmus. Žmogaus patirtos traumos taip pat anksčiau ar vėliau atsiliepia kasdieniniame judėjime.
Taip bet kokia veikla – atsistojimas, greitas ėjimas, pasilenkimas, važiavimas dviračiu – gali sukelti nenumaldomą skausmą. Tai priverčia žmogų jaustis nepilnaverčiu.
Ortopedas – traumatologas
tiria raumenų ir kaulų sistemos būklę, konstatuoja diagnozę, paskiria tinkamą gydymą, dažnai konsultuoja skubiais atvejais po traumų
atlieka prevencines apžiūras vaikams ir suaugusiems.
patiriant įvairaus pobūdžio skausmus, nustato skausmo priežastis
diagnozuoja kaulų, sąnarių, raiščių ligas bei traumas ir paskiria gydymą, pritaikant naujausias technologijas tam, kad padėtų pacientams judėti sklandžiau
atlieka ortopedines operacijas, gali pakeisti sąnarius, kuomet jie yra paveikti tokios ligos kaip artrozė.
įvertinus paciento būklę ar įtariant kaulų lūžius diagnozei patvirtinti gydytojas gali skirti papildomus tyrimus, pavyzdžiui rentgeną, ultragarso ar magnetinio rezonanso tyrimus,
skiria gydymą, rekomendacijas, medikamentus.
Įtariant kaulų lūžius diagnozei patvirtinti reikalingi papildomi diagnostiniai tyrimai - atliekamas skubus rentgenas ar MRT tyrimas. Affidea klinikose sutelkta moderni įranga, padedanti nedelsiant atlikti visus reikiamus tyrimus vienoje vietoje. Tik gavęs tyrimo vaizdus gydytojas traumatologas galės įvertinti jūsų būklę, lūžio rimtumą. Vėliau jūsų lūžis bus imobilizuojamas gipso tvarsčiu, jei to reikia ir jei tai padaryti įmanoma.
Traumatologija – kas tai?
Traumatologija – šis terminas jau buvo žinomas antikinėje Graikijoje ir šia kalba jo reikšmė – „žaizdos, pažeidimo mokslas“. Šiandien traumatologija yra priskiriama chirurgijai. Joje dirbantys specialistai tiria ir gydo judamojo aparato (kaulų ir raumenų) pažeidimus, odos ir gleivinės pažeidimus, po traumos atsirandančias pasekmės, prižiūri pacientus po traumų ir konsultuoja dėl ligų prevencijos, kad padėtų tų pakitimų išvengti. Taip pat traumatologija susijusi su kitomis medicinos sritimis: akių traumos – oftalmologija, pilvo ertmės organų pažeidimas – abdominalinė chirurgija, krūtinės ląstos – torakalinė chirurgija.
Kokias ligas ir traumas dažniausiai tenka gydyti ortopedams – traumatologams?
Ortopedas – traumatologas gydo ligas, susijusias su viršutinėmis ir apatinėmis galūnėmis, stuburo, dubens kaulais. Šie specialistai gydo pacientus, susiduriančius su judamojo aparato ligomis ir skausmais, pakitimais, deformacijomis.
Į ortopedą traumotologą rekomenduojama kreiptis, jeigu:
kankina sąnarių, raumenų skausmai;
sutriko sąnario funkcija;
kankina sąnario patinimas;
sąnario deformacijos;
po įvairių traumų;
esant laikysenos pakitimų.
Gydytojas ortopedas traumatologas gydo:
degeneracinius įvairių sąnarių pakitimus;
įvairius trauminius susirgimus (kaulų lūžiai, sąnarių išnirimai, sausgyslių patempimai, nutrūkimai, raumenų plyšimai);
kaulų ir kremzlių piktybinius navikus;
sąnarių infekcinius susirgimus;
sąnarių pažeidimus sergant kitomis ligomis (podagra, psoriaze, hemofilija, reumatoidiniu artritu);
sausgyslių ir raumenų uždegimus;
jaunatvines osteochondropatijas (Perteso ligą, Osgudo-Šlaterio ligą);
įgimtas stuburo, sąnarių, kaulų ir raumenų deformacijas
Ortopedai traumatologai gydo patyrusius tokias traumas, kaip įvairių kaulų lūžiai, išnirimai, esant raiščių, sąnarių, meniskų plyšimams ar susidūrus su kitais pažeidimais. Jei į gydytoją kreipiamasi susižeidus, gydytojas gali sutvarkyti, išvalyti žaizdą, esant stipriam skausmui, gali suleisti nuskausminamųjų vaistų, rimtais atvejais gali būti reikalingas žaizdos siuvimas. Pakartotinai pasirodant gydytojui traumatologui jis apžiūrės, kaip vyksta gijimo procesas, perriš žaizdą ar išims siūlus. Svarbu tokiu atveju žinoti, ar esate paskiepytas nuo stabligės.
Taip pat prižiūri pacientus po operacijų, skirtų traumos padariniams ar ligoms gydyti.
Gydytojai traumatologai atlieka sąnario punkciją, taiko hormoninio ar kito vaistinio preparato intrasąnarinę injekciją ar sąnario punkciją esant sąnario susirgimui, kaulų/raumenų sistemos echoskopiją, atlikti hialurono rūgšties intrasąnarinę injekciją, esant sąnario susirgimui, gydymą endoprotezais, kuomet reikalinga pakeisti sąnarį dėl grįžtamojo sužeidimo, o jo funkcijos kitaip atstatyti neįmanoma.
Jei kreipsitės pas gydytoją ortopedą traumatologą, pavyzdžiui, dėl sąnarių tinimo, greičiausiai gydytojas jums gali diagnozuoti uždegimą, traumą ar kitas ligas, tokias kaip podagra. Tinstant sąnariams juose kaupiasi skysčiai, kurie gali būti tiek kraujas, tiek kiti svetimkūniai. Siekiant padėti pacientui, gydytojas traumatologas atliks punkciją, suleis vaistų, paskirs tolimesnį gydymą.
Ar ortopedai-tramatologai konsultuoja vaikus?
Ortopedai – traumatologai priima konsultacijai kūdikius, vaikus bei jų tėvus.
Vaikams dažnai prireikia ortopedo traumatologo paslaugų dėl susižalojimų ar lūžių, tvarstant žaizdas, jas siuvant ir perrišant, ištraukiant siūlus, taip pat imobilizuojant lūžius ir skilimus gipso ar kitu imobilizuojančiu tvarsčiu.
Kita dažna konsultacijos tema - gimimo traumos, kaulų anomalijos, stuburo patologijos gydymas. Ortopedai traumatologai vertina vaiko judamojo aparato būklę augant, tam tikrus jo nuokrypius nuo normų, įvertina vaiko vystymąsi, padeda esant vaiko sėdmenų raukšlių asimetrijai. Daugiausiai dėmesio ortopedai – traumatologams skiria šioms vaikų ortopedinėms klinikinėms ligoms:
Klubo sąnario displazija;
Kreivakojystė;
Šleivapėdystė;
X ir O formos kojų deformacija;
Perteso liga;
Vaikų trauminiai pakenkimai.
Ortopedo - traumatologo konsultcijos yra reikalingos, jei vaikas turi įgimtą rankų arba kojų deformaciją, vystosi plokščiapadystė, krypsta kojos. Šiuo atveju gali būti taikomas ir 3D pėdos skenavimas, parenkamas įdėklas į batus, kuris padeda išvengti ar gydyti prasidėjusias deformacijas.
Gydytojui ortopedui traumatologui nusprendus, vaikui gali būti skiriami įvairūs papildomi tyrimai būklei nustatyti arba paskiriama reabilitacija.
Jei konsultacijai norite užregistruoti vaikus, prie gydytojo aprašymo pasitikrinkite, ar pasirinktas specialitas dirba su jums aktualaus amžiaus vaikais.
Klubų displazija
Dažniausiai pasitaikanti yra patikra dėl klubų sąnarių displazijos, dislokacijos. Įtariant displaziją, šeimos gydytojas gali nukreipti gydytojo ortopedo-traumatologo konsultacijai. Jei nustatoma displazija, skiriamas gydymas mankštomis, specialiais pratimais arba dedamas klubų įtvaras, fiksuojantis klubų padėtį. Sunkiais atvejais gali būti reikalingas chirurginis gydymas.
Padidėjęs raumenų tonusas
Ortopedas konsultuoja ir gydo vaikus, kada yra padidėjęs raumenų tonusas dėl riboto judėjimo arba kada yra pavėluotas motorinis vystymasis, taip pat vaikams pradėjus vaikščioti.
Chirurginis gydymas ir padų deformacijos
Ortopedai – chirurgai atlieka įvairias operacijas po traumų ir savaiminių deformacijų, viena dažniausių problemų yra žmogaus kojų padai. Jie deformuojasi nuo nepatogios avalynės. Esant poreikiui pacientams atliekami klinikinės funkcijos būklės vertinimai, atstatymai esantiems ortopediniams sutrikimams, gali būti taikomas chirurginis gydymas.
Kokias paslaugas siūlo traumatologai?
Gydytojai traumatologai
gydo patyrus traumas (ūmias rankų, kojų, dubens traumas, lūžius, išnirimus, patempimus, raumenų ir menisko plyšimus).
konsultuoja dėl stuburo problemų, tokių kaip netaisyklinga laikysena, raiščių pažeidimai, sąnarių patempimas ar isnirimas, įvairūs lūžiai, kaulų, sąnarių deformacijos.
konsultuoja dėl ortopedinių ligų ir operacijų, tokių kaip: stambiųjų sąnarių endoprotezavimas, artroskopinės peties ir kelio sąnarių operacijos ir t.t.
jeigu chirurginių metodų neprireikia, tuomet skiriamas ir taikomas reabilitacinis gydymas – įvairios vandens ir kitos reabilitacijos procedūros, fiziniai pratimai.
Kokius gydymo metodus taiko traumatologai?
Dažniausiai traumatologai taiko dviejų rūšių gydymo metodus – tai operaciniai ir neoperaciniai.
Lipogems metodas – tai išskirtinė ir unikali gydymo priemonė, kurios dėka atstatomi sąnariai, dėl pažeidimo ar įgimtų ligų sukeltų problemų. Šis dažniausiai naudojamas būdas taikomas kelio, peties, klubo sąnariams, osteoartrito arba artrozės atveju. Lipogems metodas veiksmingas tuomet, kai liga vidutiniškai pažengusi.
Traumatologijoje yra atliekama pilno riešo sąnario operacija. Indikacijos riešo sąnario endoprotezavimas yra taikomas, kada yra reumatoidinis artritas, kada sumažėjusi judesių amplitudė, riešo sąnario pažeidimai, potrauminiai sąnarių uždegimai, pilnas riešo sąnario endoprotezavimas po nepavykusios riešakaulių sąnarių suaugimo operacijos ar prooksimalinės riešakaulių eilės šalinimo operacijos.
Endoprotezavimo operacija alergiją turintiems pacientams – kas yra ir kuo ji skiriasi nuo įprastinių tokio tipo operacijų. Yra žinoma, kad tam tikrai daliai pacientų, kuriems operacijos metu implantuojami standartiniai implantai iš kobalto, nikelio ir molibdeno, pasireiškia įvairios alerginės reakcijos šiems metalams. Todėl lūžusių kaulų sujungimui vis plačiau naudojami titaniniai implantai – tai vinys, plokštelės, sraigtai.
Atliekamos kelio sąnario endoprotezavimo operacijos, naudojant naujesnio tipo firmos Smith&Nephew endoprotezą Legion, kurio privalumai, lyginant su kitais standartiniais sąnario protezais yra: išskirtinis ilgaamžiškumas, operacijos metu išsaugoma didesnė kaulinė masė, tinkamas alergiją turintiems pacientams, galima su tokiu implantu atlikti magnetinio rezonanso tomografijos tyrimus.
Kokiais atevejais būtina skubiai apsilankyti pas gydytoją?
Patyrus traumą ir laiku nesikeipus pas specialistus, galimos komplikacijos, kurios gali tapti neištaisomos.
Viena iš daugelio traumų – galvos sužalojimas. Tai gali būti nuo lengvo sumušimo ar mėlynės iki trauminės smegenų traumos. Dažni galvos sužalojimai yra smegenų sukrėtimai, kaukolės lūžiai ir galvos odos žaizdos. Pasekmės ir gydymas labai skiriasi, atsižvelgiant į tai, kas sukėlė galvos traumą ir kokios būklės ji yra.
Dažnai galvos svaigimas yra nepavojingas, bet yra situacijų, kada būtina kviesti medikus. Būna galvos svaigimą lydi pusiausviros praradimas, sumišimas – tačiau daugeliui atvejų gali būti potrauminės komplikacijos pasireiškimas po tam tikro periodo. Pajutus negalavimus privaloma kreiptis pas gydytoją.
Kiek kainuoja gydytojo ortopedo – traumatologo konsultacija?
Ortopedo – traumatologo paslaugų kainas rasite Affidea kainoraštyje.
Ar reikalingas siuntimas pas ortopedą – traumatologą?
Šeimos gydytojas gali išrašyti siuntimą pas gydytoją specialistą, kai mano, kad reikalinga gydytojo specialisto konsultacija bei pagalba, siekiant nustatyti tikslią diagnozę, paskirti ar įvertinti pacientui skiriamą gydymą.
Siuntimo galiojimo laikas negali viršyti 60 dienų. Per siuntimo galiojimo pacientas turi apsilankyti pas gydytoją, kitu atveju siuntimas negalioja.
Su siuntimu konsultacijos yra nemokamos, jei pacientas registruojasi TLK finansuojamiems procedūros talonams.
Greitai ir patogiai užsiregistruoti konsultacijai galima internetu mano.affidea.lt portale, kuriame pacientas gali pasirinkti jį konsultuosiantį gydytoją. Siuntimas galioja ir viešosiose ir privačiose gydymo įstaigose.
Konsultacijos metu gali būti atliekami reikalingi papildomi tyrimai, kurių kaina į konsultacijos kainą nėra įskaičiuota.
Visos paslaugų kainos nurodytos Affidea paslaugų kainoraštyje.
Kaip užsiregistruoti konsultacijai pas ortopedą – traumatologą?
Greitas ir patikimas būdas – registracija internetu portale mano.affidea.lt. Taip pat registruotis galima telefonu ar atvykus į bet kurią Affidea kliniką.
Išankstinės registracijos yra privalomos.
Kiek trunka ortopedo – traumatologo konsultacija?
Lankantis pas gydytoją konsultacijai, reikia turėti visas su konkrečia liga susijusius ištraukas ir išvadas, gautas ligoninėse, ambulatorinėse įstaigose. Tai padeda gydytojui gauti kuo daugiau informacijos, todėl lengviau nustatyti diagnozę ir greičiau gali paskirti tinkamą gydymą.
Pokalbio metu gydytojas su pacientu išsiaiškina skundus, atlieka apžiūrą, išnagrinėja tyrimus ir patikslina diagnozę.
Konsultacijos trukmė - iki 30 minučių.