Skausmo gydytojas
Affidea klinikose dirba profesionalūs ir patyrę skausmo gydytojai, kurie konsultuoja visais su skausmu susijusiais klausimais, atlieka reikiamus tyrimus, sudaro individualų planą pagal paciento skausmo priežastis ir pritaiko efektyviausias kiekvienam pacientui skausmo malšinimo priemones (nuo medikamentų iki invazinių procedūrų).
Skausmo gydytojas
Visapusiškai neigiama skausmo įtaka mūsų kasdienio gyvenimo kokybei yra akivaizdi. Nuo skausmo kenčiančiam žmogui kyla judėjimo problemų, sudėtinga atlikti net paprasčiausius darbus. Be juntamo fizinio diskomforto, gali atsirasti nemiga, valgymo sutrikimai, pablogėti tarpasmeniniai santykiai, iškilti rimtų emocinės sveikatos problemų, kurios kai kuriais atvejais perauga netgi į depresiją. Nuolat varginantis lėtinis skausmas gali tapti ir neįgalumo priežastimi.
„Affidea“ klinikoje Klaipėdoje yra teikiamos profesionalios skausmo gydytojo konsultacijos. Jų metu, nuodugniai ištyrus ūminį ar lėtinį skausmą ir išsiaiškinus konkrečias jį sukėlusias priežastis, yra skiriami bei pritaikomi atliekami individualaus paciento atveju efektyviausi skausmo gydymo metodai, galintys apimti ne tik medikamentinį gydymą, bet ir įvairias invazines skausmo gydymo procedūras.
Specializuotų ambulatorinių skausmo gydymo ir diagnostikos paslaugų, prieinamų „Affidea“ pacientams, tikslas – juntamo ūminio ar lėtinio skausmas sumažinimas, taip, kiek įmanoma labiau pagerinant paciento gyvenimo kokybę. Žinoma, nuo efektyvios skausmo kontrolės yra neatsiejamas pagrindinės, šį sukėlusios ligos gydymas, tad konsultacijos metu atliekama skausmo priežasties nustatymo procedūra yra labai svarbus etapas.
Koks gali būti skausmas?
Atsižvelgiant į skausmą sukėlusias priežastis, trukmę bei pobūdį, pastarasis yra skirstomas į ūminį ir lėtinį.
Ūminis skausmas
Tai – dėl ūminės ligos ar pažeidimo kilęs, įprastai ne ilgiau nei 3 mėnesius besitęsiantis skausmas. Juntamas šio tipo skausmas dažniausiai yra stiprus, aštrus, tačiau įprastai efektyviai valdomas medikamentais (analgetikais).
Lėtinis skausmas
Tai – daugiau kaip 3 mėnesius besitęsiantis ar nuolat pasikartojantis skausmas, nepraeinantis ilgiau nei turėtų užtrukti pažeistų audinių gijimo procesas. Kitaip nei ūminis, kuris įprastai laikomas ūmios ligos ar traumos simptomu, lėtinis skausmas yra klasifikuojamas kaip savarankiška liga. Be visapusiškai neigiamos įtakos paciento fizinio bei emocinio gyvenimo kokybei, šio tipo skausmui yra būdingas vadinamasis skausmo proveržis – lėtinio, gerai kontroliuojamo skausmo staigus, stiprus, trumpalaikis sustiprėjimas.
Kada yra reikalinga skausmo gydymo specialisto konsultacija?
Žemiau pateiktos priežastys, dėl kurių pacientams, siekiantiems kontroliuoti juntamo ūminio ar lėtinio skausmo lygį, taip atkuriant prarastą gyvenimo kokybę, gali būti rekomenduojama skausmo gydytojo konsultacija.
· Ūminis skausmas, kai, atlikus reikiamus nuodugnius tyrimus, nustatyta jį sukėlusi priežastis, tačiau taikomas gydymas (medikamentai nuo skausmo, fizioterapija, įvairios kitos reabilitacijos procedūros) ilgiau nei 1 mėnesį neatneša efektyvių rezultatų. Tai yra, išlieka juntamas vidutinis ar stipresnis (4 ir daugiau balų) skausmas, trikdantis funkcinį pajėgumą ir/arba kenkiantis gyvenimo kokybei.
· Lėtinis skausmas, kai, atlikus reikiamus nuodugnius tyrimus, nustatyta jį sukėlusi priežastis, tačiau taikomas gydymas (medikamentai nuo skausmo, fizioterapija, įvairios kitos reabilitacijos procedūros) ilgiau nei 3 mėnesius neatneša efektyvių rezultatų. Tai yra, išlieka juntamas vidutinis ar stipresnis (4 ir daugiau balų) skausmas, trikdantis funkcinį pajėgumą ir/arba kenkiantis gyvenimo kokybei.
Dažniausios indikacijos, dėl kurių gali būti reikalingos skausmo diagnostikos ir gydymo paslaugos:
· jungiamojo audinio ir raumenų bei skeleto ligos;
· miofascialinio skausmo sindromas;
· radikulopatija;
· polineuropatija;
· onkologiniai susirgimai;
· galvos skausmai;
· kiti skausminiai sindromai.
Skausmo gydytojo konsultacijai, teikiamai „Affidea“ klinikoje Klaipėdoje, gali registruotis ir pacientai, neturintys diagnozuotų pagrindinių ir/arba gretutinių ligų, tačiau juntantys varginantį, fizinį ir emocinį diskomfortą sukeliantį skausmą.
Kaip vyksta „Affidea“ skausmo gydytojo konsultacija?
Skausmo gydytojo konsultacija, teikiama „Affidea“ klinikoje Klaipėdoje, įprastai yra sudaryta iš dviejų vizitų pas specialistą. Jų metu, pritaikius reikiamus diagnostinius metodus, visapusiškai ištiriamas juntamas ūminis/lėtinis skausmas, paskiriamas ir, esant nepakankamam efektyvumui, koreguojamas gydymas.
Pirminė skausmo gydytojo konsultacija su/be ultragarsiniu ištyrimu
· Tyrimų (priklausomai nuo individualios paciento sveikatos būklės, galimas būti atliekama ir echoskopija), reikalingų juntamo skausmo diagnozavimui ir įvertinimui, atlikimas.
· Atsižvelgiant į nustatytą diagnozę, individualiu atveju tikslingiausių skausmo valdymo būdų, įprastai pradžioje skiriant medikamentinį gydymą, parinkimas (konkretūs vaistai/jų deriniai, tikslios dozės ir pan.) bei taikymas.
· Rekomendacijos, susijusios su efektyviais skausmo malšinimo būdais, teikiamos pacientams, jų artimiesiems.
· Į namus išduodamas skausmo dienynas ir su jo pildymu susijusių rekomendacijų teikimas.
Pakartotinė (kontrolinė) skausmo gydytojo konsultacija
· Paciento užpildyto dienyno aptarimas ir pasiektų skausmo gydymo rezultatų efektyvumo įvertinimas.
· Jei, pritaikius pradines skausmo gydymo rekomendacijas, skausmo valdymas nėra pakankamas, priklausomai nuo individualios paciento sveikatos būklės, taikytas gydymas vaistais yra koreguojamas/keičiamas ir/arba gali būti skiriamos invazinės skausmo gydymo procedūros.
Kokios invazinės skausmo gydymo procedūros gali būti atliekamos?
Kai pacientui taikomos medikamentinės priemonės, skirtos ūminio arba lėtinis skausmo malšinimui, nėra pakankamai veiksmingos, skausmo gydytojas gali pateikti rekomendacijas dėl žemiau išvardintų invazinių procedūrų atlikimo.
· Mezoterapija skausmo gydymui
Mezoterapija skausmo gydymui arba vadinamoji skausmo mezoterapija – lokalizuota intraderminė terapija, kurią atliekant, į paviršinį bei vidurinį odos sluoksnius suleistos veikliosios medžiagos lėtai įsiskverbia į gilesnius audinius. Šis skausmo gydymo metodas gali būti pasitelkiamas, gydant:
· ūminį skausmą;
· lėtinį skausmą, juntamą juosmens, sprando srityje, susijusį su jungiamojo audinio ir sąnarių ligomis, uždegimais ir kita.
Lyginant su kitais skausmo gydymo metodais, mezoterapijos atlikimui yra naudojamos mažesnės medikamentų dozės, kurios audiniuose išlieka gerokai ilgiau nei injekcija į raumenis. Ši mezoterapijos procedūros ypatybė leidžia išvengti organizmo apkrovimo sisteminiu vaistų poveikiu bei su tuo susijusio nepageidaujamo šalutinio efekto.
Įprastas mezoterapijos, skirtos gydyti skausmą, kursas – 4-5 procedūros, atliekamos kartą per savaitę. Palaikomasis kursas – 4-5 mezoterapijos procedūros, atliekamos kartą per 2 savaites.
· Trigerinių taškų blokada ultragarso kontrolėje
· Intrasąnarinė blokada ultragarso kontrolėje
· Ekstrasąnarinių minkštųjų audinių blokada ultragarso kontrolėje
· Regeneracinis gydymas trombocitais praturtinta plazma ultragarso kontrolėje
· Regeneracinis gydymas proloterapija ultragarso kontrolėje
Nors, ypač – kalbant apie lėtinį skausmą, pastarasis ne visada gali būti visiškai išgydomas, profesionalios skausmo gydytojo konsultacijos bei individualiai veiksmingiausių gydymo metodų taikymas gali skausmą gerokai sumažinti, taip atkuriant gyvenimo kokybę. Neleiskite, jog skausmas Jus valdytų: mokykitės efektyviai jį kontroliuoti.