myBIOME tyrimas


myBIOME yra įrodymais pagrįstas tyrimas, atliekamas naudojant metagenominę sekoskaitą, kuri leidžia išsamiai analizuoti žarnyno mikrobiomą. Žarnyne gyvenančių mikroorganizmų veikla vis dažniau siejama su įvairiomis sveikatos problemomis, ligomis ir bendra savijauta. 

Kas yra myBIOME? 

myBIOME – tai pažangus metagenominės sekoskaitos tyrimas, kuris suteikia detalią informaciją apie žarnyne esančius mikroorganizmus ir jų funkcijas. Tyrimas leidžia įvertinti mikrobiomo įtaką sveikatai ir pateikti individualias mitybos rekomendacijas, kurios padeda subalansuoti mikrobiomą ir pagerinti bendrą organizmo būklę. 

Naudojant NGS (Next Generation Sequencing) technologiją, myBIOME analizuoja visą žarnyne gyvenančių mikroorganizmų genetinę medžiagą (DNR), leidžiant nustatyti mikrobiomo sudėtį ir funkcijas. Tai unikalus tyrimas, nes jis tiria visų žarnyno ekosistemą sudarančių mikroorganizmų genomus ir suteikia išsamų tiek kokybinį, tiek kiekybinį taksonominės klasifikacijos apžvalgą. 

Tyrimo ypatybės: 

  • Detali taksonominė klasifikacija – tyrimas pateikia išsamią informaciją apie žarnyne aptinkamas bakterijas, archėjas, grybus, mieles ir parazitus. 

  • Aptinkamos bakterijos, archėjos, eukariotai (grybai, archėjos, mielės ir parazitai). 

  •  Metabolitai ir vitaminai – matuojama, kokias naudingas medžiagas (pvz., metabolitus ir vitaminus) gamina žarnyne esančios bakterijos, ir kaip šie metabolitai atlieka pagrindines sveikatai svarbias funkcijas. 

  • Asmeninės mitybos rekomendacijos – remiantis mikrobiomo analize, pateikiamos individualios mitybos gairės, kurios padeda optimizuoti mikrobiomą ir gerinti organizmo funkcijas. 

myBIOME išsiskiria kaip vienas pažangiausių tyrimų šioje srityje, nes jis suteikia giluminį žarnyno mikrobiomo vertinimą ir personalizuotas rekomendacijas, padedančias subalansuoti sveikatą pagal unikalius kiekvieno žmogaus poreikius. 

 

Kodėl verta rinktis myBIOME? 

METAGENONINĖ SEKOSKAITA SU „myBIOME“ 

16S ARNr / PGR SEKA 

Analizuojama visa ėminio genetinė informacija (DNR), taip užtikrinant didesnį aptikimo jautrumą visų esančių mikroorganizmų padermių.  

Parenkama ir amplifikuojama nedidelė bakterijoje esančios 16S ribosominės RNR dalis. 

Aptinkamos visos rūšys, kurių santykinė gausa didesnė kaip 0,01 %. 

16S rRNR: rūšies lygmeniu aptinkamas labai mažas mikroorganizmų skaičius.  

Didelė skiriamoji geba ir apimtis: taksonomiškai atpažįstami visi esantys mikroorganizmai iki rūšies lygmens. 

16S rRNR: menka skiriamoji geba, taksonomiškai atpažįstama iki genties lygmens. Rūšys ir padermės nenustatomos. PGR: didelė skiriamoji geba, bet ribota apimtis nustatant tik iš anksto apibrėžtus tikslinius organizmus. 

Gali būti nustatomos anksčiau neidentifikuotos naujos rūšys. 

Naujos rūšys nenustatomos. 

Aptinkamos bakterijos, archėjos, grybai ir protistai. 

16S rRNR: nustatomos tik baterijos. PGR: tik turint taikinius galima tikslingai nustatyti bakterijas, grybus, protistus ir virusus.   

Nustatomos mikroorganizmų funkcinės galimybės (remiantis genų gausa). 

Nepateikiama informacija apie esančių mikroorganizmų funkcijas. 

Leidžia apibrėžti asmeninius mitybos įpročius, galinčius padėti atsverti pakitusių mikrobų funkcijų poveikį. 

Neleidžia nustatyti mikrobų funkcijų. 

 

myBIOME tyrimo pranašumai 

Metagenominės sekoskaitos pagrindu atliekama žarnyno mikrobiomo analizė pasižymi keliais pranašumais, lyginant su tradiciniais metodais, tokiais kaip 16S rRNA genų sekoskaita arba RT-PCR (kultūros metodas). 

Metagenominė strategija 

Įprasta bakterijų populiacijų analizė, atliekama amplifikuojant ribosomų 16S rRNA geną (16S rRNA), remiasi hiperkintamų šio geno sričių amplifikacija, naudojant pradmenis, kurie atitinka daugumos mėginyje esančių bakterijų 16S rRNA fragmentus. Nors šis metodas yra plačiai naudojamas ir patobulintas, jis turi kelis ribotumus. Pirmiausia, jis negali aptikti mikroorganizmų, kurių pradmenų prisijungimo vietos mutavo, todėl šios bakterijos lieka „nematomos“. Be to, 16S rRNA genas sudaro tik nedidelę bakterijos genomo dalį, todėl atlikti detalią analizę, išskyrus filogenetinę klasifikaciją, tampa sudėtinga. 

Lyginant su tradiciniais 16S rRNA analize pagrįstais mikrobiotos tyrimais, myBIOME naudoja metagenominės sekoskaitos technologiją, kuri leidžia identifikuoti visus mikroorganizmų genus, esančius ėminyje. Ši metodika išvengia amplifikacijos šališkumo ir suteikia galimybę atlikti išsamią mikrobiomo analizę, apimant ne tik bakterijas, bet ir kitus mikroorganizmus, tokius kaip grybus, archėjas, mieles ir parazitus. 

Funkcinių genų analizė 

Metagenominė sekoskaita leidžia ne tik atpažinti, bet ir identifikuoti, apibūdinti bei kiekybiškai įvertinti funkcinius genus, kurie suteikia informaciją apie mikroorganizmų atliktas funkcijas. Tai leidžia gauti išsamią informaciją apie mikrobiomo įtaką sveikatai ir gerinti diagnostiką bei gydymą. 

Didelė skiriamoji geba 

Vienas iš pagrindinių myBIOME pranašumų – didelė skiriamoji geba, palyginti su 16S rRNA geno amplifikacijos analize. Skirtingos bakterijų rūšys gali turėti panašias arba net identiškas 16S rRNA sekas, todėl amplifikuojant šį geną sunku tiksliai atskirti tam tikras rūšis. Tai gali prarasti svarbią informaciją, kadangi tos pačios genties rūšys gali turėti labai skirtingas funkcijas. Naudojant metagenominę sekoskaitą su myBIOME, galima tiksliai atskirti ir identifikuoti mikroorganizmus bei aptikti jų funkcinius genus, todėl ši technologija pasižymi didžiausia skiriamąja geba ir yra viena iš pažangiausių metodų mikroorganizmų identifikavimui bei funkcinių genų analizavimui. 

 

myBIOME gali atskleisti informaciją apie: 

Mikrobų įvairovę 

Naudojant Šenono indeksą (Shannon index), myBIOME matuoja mikrobiomo įvairovę, kuri yra svarbus sveikatos rodiklis. Šis indeksas leidžia palyginti skirtingas bakterijų rūšis ir jų gausą žarnyne. Aukšta mikrobų įvairovė, esant normalioms riboms, yra susijusi su geresne sveikata. Įvairi mityba, kuri apima daug augalinės kilmės maisto produktų, tokių kaip vaisiai, daržovės, nesmulkinti grūdai ir riešutai, gali padėti didinti šią įvairovę. 

Svarbias rūšis 

myBIOME identifikuoja ir įvertina potencialiai naudingas arba patogenines bakterijų rūšis, remdamasis moksliškai pagrįstais duomenimis. Tai leidžia gauti aiškų vaizdą apie žarnyne esančius mikroorganizmus ir jų poveikį sveikatai. 

Virškinimo galimybes 

Tyrimas pateikia informaciją apie organizmo gebėjimą virškinti tam tikras medžiagas, įskaitant skaidulas ir baltymus. Tai padeda suprasti, kaip efektyviai organizmas apdoroja tam tikras maistines medžiagas, kas gali turėti įtakos virškinimo sveikatai. 

Ėminio sudėtį 

Didžioji dalis išmatose esančios DNR (~99 %) priklauso mikroorganizmams, o tik mažą dalį (~1 %) sudaro žmogaus DNR. myBIOME leidžia nustatyti pagrindines mikroorganizmų grupes žarnyne (bakterijas, archėjas, grybus, mieles ir parazitus) bei pateikia informaciją apie žmogaus DNR procentą. Jei žmogaus DNR sudaro daugiau nei 4 %, tai gali būti žarnyno uždegimo ar kitų sveikatos sutrikimų rodiklis. 

Mikrobinius metabolitus 

myBIOME analizuoja bakterijų funkcinius genus, siekiant įvertinti organizmo gebėjimą gaminti arba vartoti metabolitus, susijusius su įvairiomis ligomis ar teigiamu poveikiu sveikatai. Nustatomi svarbūs metabolitai, tokie kaip trumposios grandinės riebalų rūgštys (TGRR), neuroendokrininiai metabolitai ir vitaminai, kurie gali turėti apsauginį poveikį organizmui. 

Eukariotinius mikroorganizmus 

Tyrimas suteikia išsamią informaciją apie žarnyne esančius eukariotinius mikroorganizmus, tokius kaip grybai, archėjos, mielės ir parazitai, ir jų galimą poveikį sveikatai. 

Rekomenduojamą mitybą 

Remiantis tyrimo rezultatais, myBIOME pateikia asmenines mitybos rekomendacijas, kurios padeda subalansuoti mikrobiomą ir užtikrinti optimalią sveikatos būklę. 
Metagenominė sekoskaita, naudojama myBIOME, yra pažangiausia technologija, leidžianti išsamiai analizuoti žarnyno mikrobiomą ir pateikti tikslius duomenis apie mikroorganizmus, sudarančius mikrobiotą. Šis tyrimas suteikia galimybę nustatyti tinkamiausias mitybos rekomendacijas, kurios padeda palaikyti sveiką ir subalansuotą mikrobiomą. 

Centrai, teikiantys myBIOME tyrimas paslaugą