CRB kraujo tyrimai - Affidea Lietuva

CRB (C-reaktyviojo baltymo) kraujo tyrimas yra pats paprasčiausias būdas, patikrinti paciento sveikatos būklę, paimant mėginį iš piršto. Jį galima atlikti įvairaus amžiaus žmonėms, nes yra greitas ir neskausmingas. Tai pats efektyviausias būdas nustatyti uždegimines reakcijas ir įvertinus visus rodiklius, paskirti reikalingą gydymą ar medikamentus.

Kada rekomenduojama atlikti?

CRB kraujo tyrimai reikalingi norint nustatyti virusines arba bakterines infekcijas bei įvairias ligas, pradedant anemija (mažakraujyste), baigiant lėtinėmis ligomis, susijusiomis su įvairių organų veiklos ar funkcijų sutrikimais. Tai gali būti ir miokardo infarktas, lytiškai plintančios ligos, tuberkuliozė, plaučių uždegimas, ūmus pankreatitas, venų trombozė, artritiniai susirgimai, kraujo užkrėtimas (sepsis) ir kitos ligos.
Rekomenduojama atlikti CRB kraujo tyrimus ne tik ligos atveju, bet ir profilaktiškai tikrinantis sveikatos būklę. Taip šių tyrimų pagalba bus galima išsiaiškinti susirgimo kilmę ar tai yra virusas, ar bakterinis užkrėtimas. Nuo to priklausys, ne tik gydymo eiga, bet ir kokie medikamentai būtų efektyviausi ligos gydymui. Be to, tai padeda tiksliai nustatyti ar jums reikalingas antibiotikų kursas. Tai ypač aktualu vaikams ar lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms, nes jų imuninė sistema ir taip nėra pati stipriausia.
Viena iš didžiausių problemų yra ta, kad nemažai žmonių užsiima savigyda ir patys savo nuožiūra pradeda vartoti antibiotikus, tačiau reiktų nepamiršti, kad tokio tipo medikamentai veikia tik bakterinius susirgimus, o ne virusus. Dėl šios priežasties, labai svarbu ką parodo CRB kraujo tyrimai, nes taip galite išsiaiškinti ligos sukėlėjo kilmę.
Nustatyta, kad sveiko žmogaus kraujo plazmos baltymo (CRB) norma yra 5 mg/l. Paėmus kraujo mėginį ir atlikus tyrimus galima matyti, jog jei ši norma pakyla iki 50 mg/l, tuomet susirgimo kilmė yra virusinė, jei daugiau nei 50 mg/l – kas yra bakterinės kilmės užkrėtimas.

Kiek trunka tyrimas?

Pats CRB kraujo tyrimas trunka labai neilgai – keletą sekundžių užtruks kol laboratorijoje jums iš piršto bus paimtas kraujo mėginys, o po keleto minučių jau savo rankose laikysite išrašą su tyrimo rezultatais, kur bus įvertinti visi rodikliai, parodantys jūsų sveikatos būklę ir susirgimo kilmę. Rekomeduojama, priklausomai nuo ligos eigos, pakartoti kraujo tyrimą, kad galutinai įsivertinti ar jūsų organizmas stabilizavosi ir visiškai pasveiko. Dažnai gera savijauta, dar negarantuoja, jog infekcija ar virusas atsitraukė, tad būtina sekti visą ligos eigą, kad neįvyktų atkryčio ar ligos komplikacijų. O CRB kraujo tyrimai parodo realią situaciją, padeda sveikatos specialistui geriau orientuotis ir rekomenduoti profilaktines priemones, skirtas imuninės sistemos sustiprinimui ir organizmo tonuso palaikymui. Kokia  bus CRB tyrimo kaina, galima sužinoti skiltyje Kainynai.

Kaip pasiruošti tyrimams?

CRB kraujo tyrimai dažnai yra atliekami skubiai, norint nustatyti uždegimo rodiklius ir jų kilmę, tad jokio specialaus pasiruošimo nereikia. Tačiau jei CRB kraujo tyrimus planuojate atlikti profilaktiškai, svarbu laikytis rekomendacijų iki procedūros nevalgyti ir negerti 8-12 val., neužsiimti aktyvia fizine veikla ar nevartoti medikamentų, kurie galėtų iškreipti tyrimo rezultatus.

Kokia tyrimo nauda?

Skubaus CRB kraujo tyrimo nauda yra akivaizdi, nes jis padeda efektyviai ir greitai įvertinti tai ką rodo pagrindiniai rodikliai. Taip gydytojui įvertinus situaciją yra lengviau paskirti reikalingą gydymą bei išvengti rimtų sveikatos sutrikimų. Taip įsivertinti riziką, pacientą ruošiant operacijoms ar kitoms medicininėms intervencijoms.