RDW kraujo tyrimai - Affidea Lietuva

RDW (angl. Red Distribution Width) kraujo tyrimai, tiksliau nei įprastas bendrasis kraujo tyrimas padeda nustatyti mažakraujystės (anemijos) dydį. Šis tyrimas parodo net ir menkiausius eritrocitų, raudonųjų kraujo kūnelių, atsakingų už deguonies pernešimą, dydžio svyravimus, išmatuojant keliasdešimt tūkstančių ląstelių vos per keletą sekundžių, kas padeda užtikrinti šių tyrimų tikslumą ir patikimumą. Be to, tokio tipo kraujo tyrimai puikiai tinka įvairioms amžiaus grupėms ir ligos anamnezėms, tiek ankstyvoje, tiek vėlesnėse jos stadijose, nes pagrindinis rodiklis – eritrocitų dydis yra nustatomas gana tiksliai.

Ką parodo RDW rodiklis?

RDW kraujo tyrimai padeda įvertinti tai ar liga progresuoja, ar būklė yra stabilizuota. Tad pagrindinis jo rodiklis padeda nustatyti geležies deficitą kraujyje, kuriam gali turėti įtakos įvairios priežastys: nėštumas, cukrinis diabetas, bendrai nusilpęs imunitetas po persirgtos ligos, nepilnavertė mityba ar kenksmingi įpročiai. Pavyzdžiui, jei matomas eritrocitų padidėjimas, tuomet akivaizdu, kad jūsų organizme trūksta geležies ir dažnai parodomas mažesnis hemoglobino kiekis kraujyje. Taip pat, kartu vertinami ir kiti rodikliai, padedantys ankstyvoje stadijoje diagnozuoti ikileukemines būkles ir mielodisplazinį sindromą. RDW rodiklis dažnu atveju, nėra mažesnis nei nustatyta norma, tačiau gali didėti. Jis yra apskaičiuojamas, padalinus pusės eritrocitų pločio jų piko metu, kuris yra matuojamas flemtolitrais (fl) ir stebint eritrocitinės kreivės pokyčius. Eritrocitų pasiskirstymo pagal dydį – RDW  rodiklio normos yra 11,6–13,7 %.

Kokia tyrimų nauda?

RDW kraujo tyrimų nauda yra akivaizdi, dėl to, kad padeda labai tiksliai nustatyti anemiją, leukemijos tikimybę ir įvertinus visus kraujo rodiklius, galima skirti tinkamą prevencinį gydymą, parenkant reikalingus medikamentus ar maisto papildus bei pateikiant rekomendacijas dėl reikalingų pokyčių, keičiant mitybos įpročius ir laikantis darbo bei poilsio balanso. Be to, išsityrus eritrocitų būklę, jūs galėsite įvertinti hemoglobino kiekį bei išvengti anemijos, kuri tinkamai jos negydant, gali sukelti  rimtesnius sveikatos sutrikimus.

Kaip pasiruošti tyrimui?

Prieš atliekant RDW kraujo tyrimus, rekomenduojama negerti ir nevalgyti bent 8-12 valandų, todėl išsamūs kraujo tyrimai yra atliekami nuo ankstaus ryto. Prieš kraujo davimo procedūrą, negalima gerti kavos, arbatos, gazuoto mineralinio vandens ar vartoti alkoholinius gėrimus. Taip pat rekomenduojama nevartoti jokių vaistų ar maisto papildų, kurie galėtų turėti įtakos kraujui, pvz. kuomet vartojami kraują skystinantys preparatai. Taip pat nerekomenduojama atlikti kraujo tyrimų iškart po kitų sveikatos tyrimų: rentgeno, echoskopijos, magnetinio rezonanso, tomografijos ar kitų instrumentinių tyrimų. Priklausomai nuo paciento sveikatos būklės ir amžiaus, nerekomenduojama prieš kraujo tyrimą užsiimti aktyvia fizine veikla. Patartina vengti rūkyti, nes tai gali turėti įtakos jūsų tyrimų rezultatams.

Per kiek laiko gaunamas RDW tyrimų rezultatas?

RDW tyrimų rezultatas, poreikiui esant, yra gaunamas tą pačią dieną. Taip pat, jei yra poreikis iš to pačio mėginio atlikti ir kitus reikalingus tyrimus, tuomet atsakymai gali užtrukti ir keletą darbo dienų.