Genetiniai ir citogenetiniai tyrimai


Mitybos, vaistų tinkamumo genetiniai tyrimai 

 

Dėl pažangos genetinių tyrimų srityje ir daugybės atliktų mokslinių tyrimų, šiandien galime gauti daug svarbios informacijos apie mūsų sveikatą iš DNR tyrimų. Genetiniai tyrimai suteikia galimybę sužinoti, kaip mūsų organizmas reaguoja į tam tikrus maisto produktus, vaistus ir gyvenimo būdo faktorius, kas gali turėti tiesioginį poveikį mūsų kasdieniam gyvenimui ir sveikatai. 

Žinodami savo genetinius ypatumus ir teisingai interpretuodami šiuos duomenis, galime pritaikyti individualizuotas prevencines strategijas. Pavyzdžiui, galima sudaryti mitybos planus pagal genetinius polinkius, kas padeda sumažinti tam tikrų ligų riziką. Taip pat galima atlikti estetinius ar medicininius gydymo metodus, kurie atitinka individualius genetinius poreikius. Tai yra novatoriškas požiūris, pagrįstas tikslinėmis prevencijos priemonėmis, orientuotomis į genetinius faktorius. 
 

Citogenetiniai tyrimai 
 

 Kariotipas – tai kiekvienos ląstelės chromosomų (genetinės medžiagos nešėjų) rinkinys. Normaliame žmogaus kariotype yra 46 chromosomos, sudarančios 23 poras, iš kurių 22 poros yra autosominės, o paskutinė pora yra lytinės chromosomos (XX moterims ir XY vyrams), lemiančios lytį. Normalus kariotipas susidaro apvaisinimo metu, kai susijungia sveiki kiaušialąstės ir spermatozoido chromosomų rinkiniai. 

Deja, pasitaiko įvairių kariotipo anomalijų – chromosomų arba citogenetinių aberacijų, kurios gali atsirasti dėl klaidų spermatogenezės ar oogenezės procesuose. Tokios patologijos gali būti visiškai neutraliomis, pavyzdžiui, vadinamosios subalansuotos translokacijos, kurios neturi įtakos asmens sveikatai, tačiau gali sutrikdyti pastojimą arba sukelti vaisiaus chromosomų klaidą. Žinomiausi kariotipo pokyčiai yra Dauno sindromas ir Patau sindromas. 

Centrai, teikiantys Genetiniai ir citogenetiniai tyrimai paslaugą