„Affidea“ vieninteliai Lietuvoje gavo tarptautinį 5 žvaigždučių saugumo įvertinimą - Affidea Lietuva

December 16, 2022

„Affidea“ vieninteliai Lietuvoje gavo tarptautinį 5 žvaigždučių saugumo įvertinimą

„Affidea Lietuva“  klinikos ir diagnostikos centrai šią savaitę buvo apdovanoti už ypatingą radiacinės saugos praktiką, atliekant kompiuterinės tomografijos tyrimus.

Keturi  sveikatos priežiūros paslaugas teikiančiai įmonei priklausantys centrai (Vilniaus Antakalnio, Santariškių, Šiaulių ir Panevėžio), kuriuose yra kompiuteriniai tomografai, dalyvauja dozės meistriškumo programoje (ang. „Dose Excellence Programme“), kurios tikslas yra optimizuoti apšvitos dozes radiologinių tyrimų metu. Dėl pasiektų rezultatų centrai buvo įvertinti „EuroSafe Imaging“ sertifikatais, patvirtinančiais, kad juose yra naudojama geriausia radiacinės saugos praktika, ir įrašyti žvaigždžių sienoje „Wall of Stars“.

„Affidea“ centrai –  vieninteliai diagnostikos paslaugų teikėjai Lietuvoje, įvertinti šiuo prestižiniu apdovanojimu. Prieš trejus metus pirmą kartą Lietuvoje „EuroSafe Imaging“ sertifikatu buvo įvertinta Šiaulių „Affidea“ klinika, šiais metais buvo nuspręsta apdovanoti visus keturis programoje dalyvaujančius centrus.

Su dozės meistriškumo programa „Affidea“ sukūrė standartizuotą kompiuterinės tomografijos protokolų rinkinį siekiant, kad visame korporacijos tinkle būtų galima lyginti vaizdus, o tai leistų optimizuoti pacientų gaunamą apšvitos dozę bei užtikrinti tinkamą vaizdų kokybę. Šį projektą įgyvendinant visame tarptautiniame tinkle pavyko sumažinti apšvitos dozę vidutiniškai 40 proc., tačiau išlaikyti kokybišką vaizdų diagnostinę vertę. Ši programa yra pripažinta Europos radiologų draugijos.

„Šis pripažinimas yra labai svarbus mums ir mūsų pacientams, kurių sveikata rūpinamės. Dėkoju visai dozės meistriškumo programos komandai ir jos lyderiams už bendradarbiavimą ir puikius rezultatus“, – įvertinimu džiaugėsi „Affidea Lietuva“ vyr. radiologijos technologė Milda Vaišvilaitė.

Įtraukus šiuos keturis centrus, „Affidea“ grupė turi net 55 pozicijas iš 117-os, kurios buvo sertifikuotos ir įrašytos į “EuroSafe Imaging” žvaigždžių sieną.