Covid-19 antikūnių tyrimas - Affidea Lietuva

Antikūnų tyrimas

DĖMESIO!

Visoje Lietuvoje atliekame Covid – 19 antikūnų tyrimą, siekiant nustatyti, ar turite susidariusį imunitetą šio viruso sukeliamai ligai, kuomet jau persirgote koronavirusu.

Kaina: 21 – 24 EUR

➡ 1811

SEROLOGINIAI SARS-CoV-2 ANTIKŪNŲ TYRIMAI PATARIMAI, KAIP IŠSIRINKTI TYRIMĄ

 

TYRIMAI

Anti-S SARS-CoV-2 (koronaviruso) IgM/IgG antikūnai (kiekybinis)
Anti-RBD SARS-CoV-2 (koronaviruso) IgG nustatymas (kiekybinis)
Anti-SARS-CoV-2 (koronaviruso) IgM/IgG antikūnai (kokybinis)

Esminiai skirtumai tarp kokybinių ir kiekybinių SARS-CoV-2 antikūnų tyrimų:

•    Kokybinių išskaičiuojamas santykis, o kiekybinių išmatuojama tiksli antikūnų koncentracija.

•    Kokybiniai antikūnai – tai antikūnai prieš SARS-CoV-2 nukleokapsidės baltymą, o kiekybiniai – antikūnai prieš SARS-CoV-2 spyglio (angl. “spike”) baltymą.

•    Kokybiniai antikūnai daugiau skirti įvertinti epidemiologinį infekcijos paplitimą (valstybėje, regione, įmonėje ir kt.), o kiekybiniai – konkretaus asmens susiformavusį imunitetą (labai svarbūs vakcinavime, vertinant imuniteto būklę prieš ir po skiepo).

•    Tiek kokybiniai, tiek kiekybiniai antikūnų tyrimai gali būti naudojami kraujo plazmos donorams.

 

BENDRUOSIUS AR PAVIENIUS?

COVID-19 infekcijos metu IgM klasės antikūnai pradedami gaminti 3-4 dieną nuo simptomų pradžios, o IgG klasės antikūnai pradedami gaminti 4-5 dieną nuo simptomų pradžios. Tačiau kraujyje nustatymui pakankamas antikūnų kiekis susidaro praėjus 10-14 dienų nuo simptomų pradžios. Todėl tyrimus atliekant asmenims, kurie persirgo COVID-19 infekcija ir jau yra sveiki, gali būti aptinkami tik IgG klasės antikūnai. IgM klasės antikūnų aptikimas svarbus tik karščiuojantiems pacientams, kuriems svarbi ligos diagnostika ankstyvoje ligos stadijoje (kai COVID-19 PGR tyrimas yra neigiamas).

Apibendrinant – tiriant pasveikusius asmenis, nėra esminio skirtumo tarp bendrųjų ir pavienių IgG klasės antikūnų tyrimų – jie parodo susiformavusį imunitetą IgG antikūnų sąskaita.

SVARBU! Kadangi infekcija labai „jauna“, kol kas nėra tarptautinio susitarimo dėl matavimo vienetų, norminių dydžių. Todėl tiriant skirtingus antikūnus įvairiose laboratorijose gaunamas skirtingas rezultatas.

Taip pat nėra nustatyta, koks antikūnų kiekis yra pakankamas stipriam imunitetui prieš COVID-19 ligą.

Kol kas nėra tiksliai žinoma, kiek laiko išlieka pakankamas kiekis antikūnų, kad būtų užtikrintas imunitetas COVID-19 ligai. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad persirgus COVID-19 infekcija pakankamas imunitetas išlieka 3 mėnesius. Tačiau pasirodo vis naujų straipsnių, kad imunitetas gali išlikti 5-6 ar net 8 mėnesius.

Atlikus tyrimą, yra išduodami sertifikatai COVID-19 (Koronaviruso) sertifikatai:

•   Sertifikatas: SARS-CoV2 RNR nustatymas PGR metodu

•   Sertifikatas: Greitasis SARS-CoV2 antigeno testas

•   Sertifikatas: Anti-SARS-COV2 (Koronaviruso) antikūnų nustatymas

KAINA: 7 EUR