NAUJIENA mūsų klinikoje - alerginiai odos lopo mėginiai! - Affidea Lietuva

August 24, 2022

NAUJIENA mūsų klinikoje – alerginiai odos lopo mėginiai!

Alerginis odos lopo testas
NAUJIENA mūsų klinikoje – alerginiai odos lopo mėginiai! Mūsų aplinkoje yra daugybė cheminių medžiagų, kurios, patekusios ant odos ar gleivinės, gali sukelti alergines reakcijas. Įvykus kontaktinei alergijai, atsiranda niežėjimas, deginimas, išbėrimai. Jei alergenas neišaiškinamas ir nenutraukiamas kontaktas su juo, išbėrimai kartojasi, odos uždegimas (dermatitas) ar gleivinių uždegimas tampa lėtiniais (nuolatiniais). Alergines reakcijas gali sukelti cheminės medžiagos, esančios kosmetikoje, audiniuose, medikamentuose, papuošaluose ir pan.

 

Mūsų klinikoje atliekamas tyrimas, kuriuo galima nustatyti daugelį kontaktinių alergenų – lopo mėginiai. Odos lopo atlikimo vietoje siekiama sukelti vietinį odos uždegimą ir nustatyti alerginio odos uždegimo priežastį. Tyrimui atlikti naudojame Europos kontaktinių 28 alergenų seriją, kurią sudaro: kvapiosios medžiagos, augalų ekstraktai, gliukokortikosteroidai, konservantai, dažai, gumos akceleratoriai, metalai, medikamentai. Nedideli kiekiai alergenų specialių pleistrų pagalba užklijuojami ant odos dviem paroms. Vėliau stebima odos reakcija aplikacijos vietoje. Nustačius alergeną, suteikiama išsami informacija, kur medžiaga sutinkama ir kaip išvengti kontakto su ja.

 

Atlikimas: ant nepažeistos odos dažniausiai nugaros srityje (galima ir dilbio priekiniame paviršiuje) užklijuojamas pleistras su tiriamais alergenais. Alergenai laikomi 48 val., po to pleistras su alergenais nuklijuojamas. Mėginiai vertinami, praėjus 48 val.

 

Informacija pacientui: tą savaitę, kai bus atliekamas testas, negalima intensyvi fizinė veikla, neplaukioti baseine, nesilankyti pirtyse (kad neatsiklijuotų testai ir kad vėliau nenusitrintų pažymėtos testo vietos). Taip pat 2 paras, kol užklijuotas testas, negalima atlikti krūtinės ląstos rentgeno tyrimų dėl artefaktų.