Pasaulinę psichikos sveikatos dieną - renginys mamų fizinei ir emocinei sveikatai - Affidea Lietuva

October 10, 2023

Pasaulinę psichikos sveikatos dieną – renginys mamų fizinei ir emocinei sveikatai

Vaiko gimimas šeimoje atneša daug iššūkių ir pokyčių. Mamos atiduoda visas jėgas, kad pasirūpintų savo kūdikiais, dažnai pamiršdamos save. „Mama mums rūpi“ projekto vadovė Asta Petraitienė sako, kad augindama vaiką kiekviena mama dirba 24 valandas per parą, tačiau labai svarbu rasti laiko sau – pailsėti, atstatyti resursus ir sustiprinti fizinę būklę, kitaip tariant – atgauti kvapą tame rūpesčių maratone. Vienas iš veiksmingų būdų pasirūpinti savimi yra lengva fizinė veikla – kad pajustume savo kūną ir sustiprintume raumenis. Skyrę dėmesį savo kūnui, geriname ir emocinę savijautą.

Spalio 10 dieną, minint Pasaulinę psichikos sveikatos dieną, klinikos „Affidea“  ir pogimdyminės depresijos prevencijos projektas „Mama mums rūpi“ kvietė vilnietes, šiaulietes ir klaipėdietes mamas į vertingą renginį, skirtą emocinei ir fizinei sveikatai. Panašūs renginiai – galimybė mamoms susitikti su kitomis mamomis,  išgyvenančiomis panašų laikotarpį savo gyvenime, ir tapti bendruomenės dalimi. Tai stiprus psichologinis palaikymas, kai  išgyvenamas sunkesnis etapas auginant mažylius.

Pogimdyminės depresijos prevencijos projekto „Mama mums rūpi“ bendraįkūrėja Asta džiaugiasi, kad „Affidea“  klinikos rūpinasi ne tik fizine, bet ir emocine mamų sveikata, nes klinikose Vilniuje, Šiauliuose ir Klaipėdoje galima dalyvauti lengvose, mamoms po gimdymo pritaikytose mankštose. Pasak kineziterapeuto Juozo Kupčiūno, yra daugybė studijų ir mokslinių tyrimų, rodančių stiprų ryšį ne tik tarp fizinio aktyvumo ir geros psichoemocinės būklės. Užtikrintai galima teigti, kad reguliarus, adekvatus fizinis aktyvumas stiprina imuninę sistemą, mažina rizikas susirgti įvairiomis širdies-kraujagyslių, metabolinėmis, judamojo-atramos aparato ligomis. Mankšta ir dėmesys savo kūnui yra sudedamoji emocinės sveikatos dalis – juk nesijausim laimingi, jei skaudės dantį, nors problema ir bus odontologinė. Žmonės, gaunantys pakankamą fizinio aktyvumo „iškrovą“, geba labiau susikoncentruoti, yra atsparesni fiziniam ir psichologiniam stresui, turi mažesnius šansus susirgti ne tik fizinėmis, bet ir psichikos ligomis. O jei jau taip atsitinka, kad liga užklumpa, sveikimas būna greitesnis ir lengvesnis.

Juozas Kupčiūnas

Juozas Kupčiūnas

Mielos mamos,  skirkite dėmesio sau, stabtelėkite kasdieniuose darbuose ir pradėkite rūpintis savo emocine ir fizine gerove. Juk sakoma, laiminga mama – laiminga šeima. Nepamirškite, kad esate svarbios.