Urologas atskleidė, ką daryti susidūrus su erekcijos sutrikimais - Affidea Lietuva

September 27, 2023

Urologas atskleidė, ką daryti susidūrus su erekcijos sutrikimais

Urologas atskleidė, ką daryti susidūrus su erekcijos sutrikimais

Mokslas šiais laikais sparčiai skinasi kelią į priekį, o ypač medicinos srityje. Inovatyvi medicina ženkliai prisideda ne tik prie sunkių ligų gydymo, tačiau ir gyvenimo kokybės gerinimo. Vienas iš jų – erekcijos sutrikimų gydymas žemo dažnio smūgine bangų terapija. Anot gydytojo-urologo Mariaus Anglickio, šis metodas jau kelis dešimtmečius taikomas visame pasaulyje.

Statistikos duomenimis, erekcijos sutrikimai kamuoja kas trečią ar ketvirtą keturiasdešimtmetį, kas antrą penkiasdešimtmetį. Visgi, anot gydytojo-urologo M. Anglickio, įsitikinimas, kad minėtos problemos yra natūrali senėjimo pasekmė – klaidingas.

„Dažnai konsultacijai ateina sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą propagavę septyniasdešimtmečiai ar aštuoniasdešimtmečiai, kurių erekcija puiki. Erekcijos sutrikimai yra ydingo gyvenimo – rūkymo, riebios dietos, blogai kontroliuojamo kraujo cukraus ir streso pasekmė“, – pažymi jis.

M. Anglickis akcentuoja ir tai, kad su negailestingu erekcijos sutrikimu vis dažniau susiduria ir jaunuoliai. Visgi šie pastaruosius sutrikimus dažniausiai nurašo psichologija, tačiau tai gali parodyti ir rimtesnes problemas. Neretai paaiškėja, kad erekcijos sutrikimus jaunuoliams sukėlė laiku nediagnozuotas cukrinis diabetas, skydliaukės problemos ar pagumburio dariniai.

„Kalbėdami apie erekcijos sutrikimus, atrodo, įstringame uždarame stereotipų rate. Dar vis gėda kalbėtis apie tokias problemas, o dažniausiai yra linkstama arba ignoruoti, arba savarankiškai pasitelkti įvairius vaistus, padėsiančius geriau jaustis. Tačiau pajutus erekcijos problemas, reikėtų kreiptis į gydytoją ir ieškoti ne tik veiksmingiausio gydymo būdo, tačiau ir išsiaiškinti to priežastis, nes jų gali būti ne viena.

Gydytojas urologas Marius Anglickis

Gydytojas urologas Marius Anglickis

 

Pirmiausia, vyrai turėtų atkreipti dėmesį į savo gyvenimo rutiną – į miego kokybę, patiriamą nerimą ar pernelyg dažnai vartojamą alkoholį, tabaką ar vartojamus kitoms ligoms gydyti vaistus. Erekcijos sutrikimai taip pat gali išduoti ir rimtesnes sveikatos problemas – kaip cukrinį diabetą, širdies nepakankamumą, taip pat depresiją ar kitas psichologines problemas“, – sako M. Anglickis, pridurdamas, kad erekcijos sutrikimai yra pirmasis organizmo pagalbos šauksmas. Sutrikus erekcijai ir nieko nedarant už 5-7 metų daugumos pacientų laukia insultas, infarktas ar kitos rimtos problemos su širdies bei kraujotakos sistema.

Pasak gydytojo-urologo, erekcijos sutrikimai beveik visada yra išgydomi, tačiau svarbu laiku kreiptis į specialistą pagalbos, vengiant gydytis savais metodais ir dar labiau gilinti esančias problemas.

„Erekcijos sutrikimai beveik visada pradedami gydyti erekciją gerinančiais vaistai. Deja, jie nesprendžia problemos ir nepašalina erekcijos sutrikimus sukėlusių priežasčių. Šie vaistai erekciją pagerina tik labai trumpam – vienam, keliems lytiniams santykiams, o vėliau nustoja veikti. Norint mylėtis kitomis dienomis reikia vėl gerti vaistų“, – aiškina M. Anglickis.

Pasaulyje pripažinta žemo dažnio smūginė bangų terapija

Urologo teigimu, šiuo metu tiek visame pasaulyje, tiek ir Lietuvoje yra veiksmingų erekcijos sutrikimų gydymų. Vienas jų ­– žemo dažnio smūginė bangų terapija, kuri nuo šiol bus prieinama ir medicinos tinklo „Affidea Lietuva“ pacientams Vilniuje.

„Tai moderniausia erekcijos sutrikimų gydymo procedūra, leidžianti pacientams neskausmingai grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Ji atliekama moderniu aparatu, sukeliančiu žemo dažnio bangas, kurių pagalba yra „suskaldomos“ varpos kraujotaką sutrikdžiusios aterosklerozinės plokštelės, taip efektyviai pagerinant ar atstatant varpos kraujotaką“, – pažymi jis.

Anot gydytojo-urologo, žemo dažnio bangų terapija nesukelia didelio diskomforto jausmo, o efektyvumas žymiai didesnis už bet kokį bandymą gydytis savarankiškai.

„Procedūra trunka apie puse valandos ir jai nereikia nei nuskausminamųjų, nei ilgo gijimo laikotarpio. Paprastai gydymui reikalinga nuo keturių iki šešių procedūrų, taip pat vieną dieną po apsilankymo klinikoje neturėti lytinių santykių. Gydymo efektyvumas siekia iki 80-90 proc., o poveikis vertinamas praėjus mėnesiui po paskutinės procedūros“, – sako M. Anglickis.

Jo teigimu, ši terapija gali būti atliekama susiduriant ir su kitomis sveikatos problemomis – kaip peirono liga, šlapimo nelaikymas, intercistinis cistitas ar lėtinis prostatitas.