Utenoje atidarytas pirmasis diagnostikos centras! - Affidea Lietuva

November 17, 2016

Utenoje atidarytas pirmasis diagnostikos centras!

2016 m. lapkričio 16 d. Utenos ligoninėje duris atvėrė jau dešimtasis „Affidea Lietuva“ diagnostikos centras Lietuvoje, kuriame atliekami pažangiausi magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai. Naująjame centre įrengtas pirmasis Utenos regione magnetinio rezonanso tomografijos aparatas padidins magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų prieinamumą Utenos regione ir sumažins eiles kituose miestuose.

Naujajame diagnostikos centre, į kurį investuota 1 mln. Eur, per mėnesį bus aptarnaujama ne mažiau nei 450 pacientų, kuriems bus atliekami stuburo, galvos smegenų, sąnarių bei vidaus organų tyrimai.

„Affidea Lietuva“ vadovas Vitalijus Orlovas teigia, kad jau ne vienerius metus jų įmonė sėkmingai plėtoja PPP partneryste (angl. Public-private parthernship) paremtą bendradarbiavimą su viešosiomis įstaigomis.

„Viešojo ir privataus medicinos sektoriaus bendradarbiavimas labai svarbus. Sujungę jėgas ir pasitelkę naujausias medicinos technologijas, galime užtikrinti kokybiškesnę ir operatyvesnę pagalbą kiekvienam, kuriam tuo metu ji yra būtina. Utenoje duris atvėręs diagnostikos centras paveiks visą Lietuvą- Vilniaus, Kauno bei Panevėžio pacientams reiks laukti trumpiau eilėse MRT tyrimo “, – teigia V.Orlovas.

Utenos rajono meras Alvydas Katinas pažymi, kad naujasis centras padidins magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų prieinamumą Utenos regiono pacientams.

„Naujasis Affidea Lietuva“ diagnostikos centras mūsų mieste ne tik padės gydytojams greičiau diagnozuoti net sunkiausias ligas, bet ir sutrumpins laiką, kai galimybės išsitirti magnetiniu rezonansu pacientai laukdavo po kelis mėnesius. Šia paslauga galės džiaugtis ne tik Utenos rajono gyventojai – diagnostikos centras tarnaus visam Utenos regionui. Be to, naujoji paslauga padidins Utenos ligoninės, kaip svarbios regioninės gydymo įstaigos, siūlomų paslaugų kokybę ir efektyvumą“, – sako Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas

VšĮ Utenos ligoninės direktorius Dalius Drunga teigia, kad dėka aukščiausios kokybės įrengimų bus užkertamas kelias ir sunkiems susirgimams.

„Sveikatos priežiūros sistemoje didelis dėmesys skiriamas paslaugų kokybei. Labai svarbu, kad teikiamos paslaugos būtų ne tik kokybiškos, bet ir tenkintų sveikatos priežiūros paslaugų vartotojų poreikius bei lūkesčius. Tradiciškai paslaugų prieinamumas matuojamas gyventojų galimybe patekti pas gydytoją ir diagnostinio ištyrimo galimybe. Magnetinis rezonansas – ypač informatyvus ir šiuolaikiškas diagnostinis metodas. Utenoje iki šiol nebuvo įrangos, kad atliktume magnetinio rezonanso tyrimus. Naujasis centras ne tik padidins magnetinio rezonanso tomografijos tyrimų prieinamumą Utenos regiono pacientams, bet dėka aukščiausios kokybės įrengimų bus užkertamas kelias sunkiems susirgimams“, – sako  VšĮ Utenos ligoninės direktorius.

Naujame diagnostikos centre pacientams tyrimai bus atliekami 1,5 T galingumo GE Optima MR360 magnetinio rezonanso tomografu. Dėka sukomplektuotos programinės įrangos ir parinktų techninių parametrų, pacientus šiuo aparatu bus galima ištirti ypač tiksliai, išgaunant optimalią vaizdo kokybę bei sunaudojant mažiau energetinių resursų.