COVID-19 testas - Affidea Lietuva

COVID-19 testas  yra keleto rūšių, tad galima pasirinkti kokiu būdu jūs norite išsitirti ar nesate užsikrėtę ir ar nesergate koronos virusu. Pats tiksliausias ir populiariausias yra PGR SARS-CoV-2 tyrimas, kuris yra atliekamas paimant sekreto mėginį iš nosiaryklės. Tokiu pat būdu yra atliekamas ir antigeno testas. Jų rezultatai parodo ar tiriamas asmuo serga ir ar yra viruso nešiotojas.

Tačiau reiktų turėti omenyje, kad planuojant gydytis stacionariai, ruošiantis operacijai, artimo žmogaus slaugai ar kelionei į užsienį, vien atlikti antigeno testą nepakaks, tokiu atveju, būtina atlikti PGR SARS-CoV-2 tyrimą, paimant mėginį iš nosiaryklės.

Taip pat galima rinktis ir PostCOVID koronovirusinės infekcijos tyrimą, kuriam yra imamas kraujo mėginys. Jis yra vadinamas serologiniu SARS-CoV-2 antikūnų tyrimu. Jis parodo antikūnų kiekį, persirgus COVID-19 virusu. Po kiek laiko, rekomenduojama šį tyrimą atlikti pakartotinai.

Kada rekomenduojama atlikti testą?

Rekomenduojama COVID-19 testą atlikti pajutus peršalimo simptomus: galvos ir kaulų skausmą; karščiavimą; uoslės ir skonio receptorių nejautrą; silpnumą; mieguistumą ir kitus neįprastos savijautos požymius. Taip pat, jei įtariate ar turite informacijos, jog turėjote tiesioginį kontaktą su sergančiuoju COVID-19 virusu, tuomet rekomenduojama profilaktiškai testuotis. Vėliau rekomenduojama profilaktiškai testuotis, kad įsitikinti, jog nesate viruso nešiotojas. Jei vis dėl to susirgote koronos virusu, tuomet rekomenduojami PostCOVID tyrimai, kurie leis sužinoti ar turite susiformavusį imunitetą ir pakankamą antikūnų kiekį. Taip pat COVID-19 testavimas yra privalomas vykstant į užsienį, jei neturite galiojančio Europos sveikatos sertifikato, suteikiančio teisę laisvai keliauti, laikantis būtinų saugos priemonių.

Kaip užsiregistruoti koronaviruso testui?

Registracija COVID-19 tyrimui vykdoma paskambinus telefonu ar elektroniniu būdu, užpildžius registracijos formą, pateiktą mūsų svetainėje. Tuomet pasirinkus jums patogų laiką, laukite priminimo SMS žinute ir atvykite būtent tuo laiku, kuris ir buvo paskirtas jūsų tyrimo atlikimui.

Kaip atliekamas COVID-19 testas?

PGR SARS-CoV-2 greitasis COVID-19 testas yra atliekamas paimant mėginį, specialiu steriliu pagaliuku su vata, iš nosiaryklės. Testo atsakymai yra gaunami per 15-30 minučių. Šį testą gali atlikti visi, kas planuoja artimiausiu metu grįžti saugiai po saviizoliacijos į darbą ar profilaktiškai pasitikrinti ar nėra užsikrėtę po tiesioginio kontakto su sergančiu COVID-19 virusu. Taip pat, COVID-19 testas yra privalomas keliaujantiems į kitą užsienio šalį, grįžus iš užsienio ir pajutus simptomus bei atvykusiems į mūsų šalį iš kitų užsienio šalių. Šiuo metu, tai yra vienintelis testas, kuriuo oficialiai yra patvirtinama COVID-19 viruso diagnozė.

Kaip pasiruošti COVID-19 testui?

Atvykstant atlikti COVID-19 testo, reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę). Taip pat reiktų laikytis visų saugumo priemonių, dėvėti švarią medicininę kaukę, dengiančią nosį ir burną, kruopščiai dezinfekuoti rankas ir laikytis saugaus atstumo. Svarbu pasimatuoti kūno temperatūrą ir stebėti savo savijautą. Jei jaučiate peršalimo simptomus ar COVID-19 virusui būdingus požymius, prašome nedelsiant informuoti gydymo įstaigos specialistą, kad jis imtųsi visų įmanomų saugumo priemonių.

 Ar COVID-19 testas, PostCOVID tyrimai yra mokami?

COVID-19 ir PostCOVID testavimas yra mokamas, jų kaina yra nurodyta skiltyje Kainynai.

Kaip elgtis, jeigu tyrimo atsakymas yra teigiamas?
Jei COVID-19 tyrimas yra teigiamas, tuomet būtina informuoti savo darbdavį ir susiekti kuo skubiau su savo šeimos gydytoju. Taip rekomenduojama laikytis nustatyto saviizoliacijos termino. Nepamirškite, kad tie asmenys, su kuriais jūs turėjote tiesioginį kontaktą, taip pat privalo izoliuotis ir profilaktiškai atlikti COVID-19 testą. Rekomenduojama sudaryti sąrašą asmenų su kuriais turėjote tiesioginį kontaktą, kurį reikėtų pateikti Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui. Informuokite žmones su kuriais bendravote tiesiogiai. Be to, reiktų nuolat stebėti savo sveikatos būklę, matuotis temperatūrą ir bendrauti su savo šeimos gydytoju, kuris seks ligos eigą ir suteiks visą reikalingą informaciją apie galimas gydymo bei prevencijos priemones.

Ką reikia žinoti prieš koronaviruso testą?

Prieš atliekant koronoviruso testą, reikia žinoti, kad nėra nustatytas koks yra šio viruso inkubacinis periodas, skaičiuojant nuo užsikrėtimo iki simptomų atsiradimo. Rekomenduojama turėjus tiesioginį kontaktą su sergančiu COVID-19 asmeniu, pasidaryti koronoviruso testą ne anksčiau kaip praėjus penkioms dienoms nuo turėto kontakto, tuomet didesnė tikimybė, jog bus nustatyti tikslesni rezultatai. Iki tol rekomenduojama saviizoliuotis ir nuotoliniu būdu registruotis testo atlikimui.

Taip pat, jei jums buvo nustatyta COVID-19 infekcija, rekomenduojama papildomai testuotis, praėjus 14 dienų inkubaciniam periodui, geriausia atlikti du testus vienos paros intervalu, kad gautus rezultatus galima būtų palyginti tarpusavyje ir užtikrinti, jog sėkmingai persirgote COVID-19 virusu.