DNR testas - Affidea Lietuva

DNR testas dar kitaip žinomas kaip tėvystės nustatymo testas. Tai yra genetinis tyrimas, padedantis labai tiksliai identifikuoti ir išsiaiškinti kas yra vaiko tėvas. Tyrimų tikslumas siekia net iki 99,99 % tėvystės patvirtinimo ir 100 % jos paneigimo atveju. Norint atlikti DNR testą, tėvystės nustatymui, motinos dalyvavimas nėra būtinas, nes tyrimo mėginiai yra imami iš tariamo tėvo ir vaiko.

Genetiniai tyrimai

Šiuolaikinės technologijos leidžia labai anksti diagnozuoti įvairias genetiškai paveldimas ligas. Genetiniai ir DNR tyrimai gali būti atliekami net ir dar negimusiam vaikui. Tad dar labai ankstyvoje vaiko vystymosi stadijoje galima nustatyti įvairius sutrikimus, anomalijas ar galimos ligos požymius bei jos progreso lygį. Iš anksto atlikus genetinius tyrimus, galima ne tik imtis intervencinių priemonių, bet ir sudaryti prevencinę programą, padėsiančią ne tik sudaryti gydymo planą, bet ir užbėgti už akių rimtesnėms sveikatos problemoms. Taip pat, genetinių tyrimų pagalba galima labai anksti nustatyti būsimo vaikelio lytį. DNR genetinių tyrimų pagalba galima sužinoti ir kas buvo jūsų protėviai, iš kurio krašto buvo kilę bei kokia buvo jų tautybė. Tai aktualu tiems žmonėms, kurie domisi savo giminės geneologija ir kilmės ypatumais.

Kam reikalingi genetiniai tyrimai?

Genetiniai tyrimai rekomenduojami tuomet, kai žinome, jog yra tikimybė, jog būsimas vaikelis gali paveldėti tam tikras genetines ligas, nes jūsų tėvai ar seneliai jomis sirgo. Taip pat didesnė rizika nėštumo metu kyla tuomet, kai laukiasi vyresnio amžiaus tėvai, tuomet padidėja Dauno sindromo ar kitos genetinės anomalijos rizika. Tad labai ankstyvoje stadijoje – jau nuo 10 nėštumo savaitės, atlikti genetiniai tyrimai gali padėti išsklaidyti abejones ir baimes, ir taip ramiai laukti vaiko gimimo arba iš anksto sudaryti prevencinį gydymo planą.

Kaip nustatoma tėvystė?

Tam, kad tėvystė būtų nustatyta ir pripažinta, DNR tyrimą atlieka akredituota laboratorija, kuri garantuoja ne tik jo kokybę, bet ir patikimumą. Tai vienas iš pažangiausių būdų, kurį pripažįsta ir teisėsaugos institucijos, iškilus teisminiam ginčui dėl neištikimybės ar kitų priežasčių. Tėvystė nustatoma, naudojant 21 genetinius kodus, o papildomu kodu, esant poreikiui, gali būti nustatyta ir vaiko lytis. Paimti tariamo vaiko tėvo ir vaiko mėginiai yra tiriami ir lyginama jų DNR chromosomų porų seka, kuri yra paveldima iš biologinių tėvų.

Kaip imamas DNR tyrimas tėvystės nustatymui?

DNR tyrimui tėvystės nustatymui yra imami mėginiai iš vaiko ir tariamo tėvo burnos gleivinės epitelio seilių sekreto, kuris paimamas specialiu steriliu pagaliuku su vata iš vidinės skruosto pusės. Šis tyrimas yra mokamas, o sužinoti kiek kainuoja DNR tyrimas ar kokia yra genetinio tyrimo kaina, galima sužinoti skiltyje Kainynai.

Ar DNR tyrimas yra konfidencialus?

DNR tyrimas yra anoniminis ir visiškai konfidencialus, neatskleidžiantis asmens tapatybės ir tyrimo rezultatų trečiosioms šalims be raštiško tiriamojo asmens sutikimo ar teismo nuosprendžio.