Kraujo tyrimai - Affidea Lietuva

Jie yra vieni iš svarbiausių bei leidžią įvertinti bendrą organizmo būklę. Būtent šiam tikslui yra skirtas bendras kraujo tyrimas, kuris atliekamas periodiškai tiek moterims, tiek vyrams ir netgi vaikams. Kadangi jo dėka galima laiku pastebėti bei tiksliai diagnozuoti įvairiausius negalavimus pradinėje jų stadijoje. O tai gerokai palengvina ir patį gydymą, ir taip pat apsaugo nuo rimtesnių sveikatos problemų bei galimų šalutinių poveikių. Todėl šie tyrimai rekomenduojami kiekvienam bent kartą per metus. O jeigu turite kažkokių sveikatos problemų arba esate rizikos grupėje, tuomet juos galima atlikti dar dažniau.

Kokie tyrimai reikalingi pagal turimus simptomus?

Viskas labai priklauso nuo konkrečių simptomų, tačiau praktiškai visais atvejais pirmiausiai bus atliekamas kraujo tyrimas. O tuomet jau galima vertinti, kokie yra jo rodikliai bei pagal tai identifikuoti negalavimo priežastį arba paskirti kitus tolimesnius tyrimus. Aišku, kai kuriais atvejais praktiškai iš karto gali būti atliekami tam tikri specifiniai tyrimai, ypač, jeigu įtariama gana aiški nemalonių simptomų priežastis. Ir vienas iš tokių variantų galėtų būti tyrimas įkandus erkei, kuris leidžia įsitikinti, jog ji nebuvo užkrėsta. O jeigu visgi ligos sukėlėjas pateko į organizmą, tuomet galima taikyti tikslingą gydymą jau pačioje pradžioje bei taip išvengti rimtesnių sveikatos problemų. Tačiau praktiškai visais atvejais situaciją geriausiai įvertins gydytojas, kuris pagal jaučiamus simptomus ir parinks tyrimus, kurie turėtų būti endobiogeniniai.

Be to, kai kuriais atvejais gali būti atliekami ir pakankamai specifiniai tyrimai, kurie nebūtinai susiję su ligomis, tačiau leidžia nustatyti pakitusios savijautos priežastį. Ir vienas iš tokių būtų tyrimas nėštumui nustatyti. Kuris atliekamas pakankamai dažnai. Kadangi būtent dėl nėštumo gali kamuoti ir gana nemalonūs simptomai. Ir jeigu moteris neįtaria, jog yra nėščia, juos nesunkiai galima sumaišyti ir su kažkokiomis kitomis ligomis. Todėl toks tyrimas yra bene vienintelis būdas įsitikinti ir atrasti tikrąją tokios savijautos priežastį.

Bendras kraujo ir šlapimo tyrimas

Jie gali būti atliekami tiek susidūrus su kažkokiais simptomais, tiek ir visiškai sveikiems žmonėms. Kadangi tai yra pagrindiniai profilaktiniai tyrimai, kurių dėka galima įvertinti bendrą sveikatos būklę. O tuomet jau viskas priklausys nuo to, kokia bus norma ir kaip ją atitiks gauti rezultatai. Nes kartais net ir nedidelis nukrypimas gali signalizuoti apie kažkokią problemą, todėl to nereikėtų ignoruoti. Tokiu atveju gydytojas gali paskirti kitus tyrimus, kurie leis patvirtinti arba paneigti galimas diagnozes.

Taip pat daugeliui nedaug ką gali sakyti neutrofilai, monocitai bei limfocitai, todėl ir jų normas bei galimus nukrypimus turėtų vertinti gydytojas. Tad tikrai nereikia nerimauti dėl rezultatų ir savarankiškai ieškoti galimų to priežasčių. Kadangi taip tik patirsite bereikalingą stresą. Tuo labiau, jog dažnu atveju diagnozė nebus tokia baisi kaip galėtų pasirodyti. O kartais nukrypimai yra visai natūralus dalykas, ypač, jeigu tai įvyksta dėl kažkokių priežasčių.

Skydliaukės tyrimas

Skydliaukės problemos yra pakankamai dažnos ir su jomis susiduria vos ne kas trečias žmogus. Be to, šio organo hormonai yra atsakingi už viso organizmo medžiagų apykaitą. Taip pat jie turi nemažai įtakos normaliai širdies, kraujagyslių, odos, žarnyno, nervų sistemos bei lytinės sistemos veiklai. Todėl jaučiant praktiškai bet kokį negalavimą gali būti atliekamas šis tyrimas. O jeigu dar anksčiau sirgote skydliaukės liga arba su ja susidūrė kažkas iš artimųjų, tuomet reikėtų tam skirti ypatingą dėmesį.

Kepenų funkcijos tyrimas

Dažniausiai šio organo ligos pradžioje neturi jokių simptomų, todėl jas identifikuoti yra pakankamai sudėtinga. Ir tik tyrimai gali padėti tai nustatyti laiku. Kadangi net ir nedideli pakitimai arba infekcijos ilgainiui gali pareiti į uždegimą, kepenų cirozę ar netgi vėžį. Be to, sutrikus šio organo veiklai nukenčia visas organizmas, kadangi nevyksta normali medžiagų apykaita ir nėra pašalinami toksinai. Dėl ko nusilpsta imuninė sistema ir gali atsirasti papildomos ligos.

Profilaktiniai diabeto tyrimai

Jie yra svarbūs ne tik turintiems šią ligą ar polinkį į ją, bet ir kiekvienam sveikam žmogui. Ypač, jeigu nustatoma padidėjusi cukraus norma. Kas nebūtinai reikš susirgimą, tačiau jau galima įžvelgti didesnę ar mažesnę riziką, todėl tik tyrimas gali išsklaidyti visas abejones bei parodyti realią situaciją. Taip pat reikėtų žinoti, jog jis atliekamas prieš tai nevalgius bent 12 valandų, kadangi maistas turi labai daug įtakos įvairių medžiagų koncentracijai ir lemia jos pokyčius organizme.

Prostatos tyrimai

Kai kuriais atvejais ir bendri tyrimai gali perspėti apie šio organo problemas. Tačiau su tuo susiduriantys vyrai neretai jaučia ir nemalonius simptomus, kurie neleidžia mėgautis visaverčiu gyvenimu. Tokiu atveju delsti tikrai nereikėtų, kadangi kuo anksčiau bus nustatyta ligos priežastis, tuo greičiau bus galima su ja susitvarkyti bei grįžti į normalų gyvenimą. Be to, kai kuriais atvejais tai gali būti ženklas pranešantis ir apie rimtesnes sveikatos problemas. Todėl vyresniems nei 50 metų vyrams yra rekomenduojama šį tyrimą atlikti periodiškai ir taip apsisaugoti nuo vėžinių susirgimų, kurie tikrai nėra reti. O kai kuriais atvejais infekcijas nustatyti gali padėti ir pasėlis.

Hormonų tyrimai

Jie leidžia vertinti visą endokrininės sistemos veiklą, kuri yra labai svarbi, kadangi būtent nuo jos priklauso daugybė organizmo funkcijų bei bendra sveikatos būklė. O atsiradus kažkokiems sutrikimams gali pasireikšti daugybė skirtingų ligų, pradedant nuo diabeto ir baigiant medžiagų apykaitos problemomis. Kokie būna atliekami šios srities tyrimai dažniausiai nusprendžia gydytojas. Kadangi galima tirti praktiškai kiekvieną hormoną bei jo kiekį organizme individualiai. O visus juos įvertinti bendrai būtų labai sudėtinga, nes jų įvairovė tikrai didelė

Lytiškai plintančių ligų tyrimai

Kaip ir bet kurie kiti, taip ir šie tyrimai gali būti atliekami be siuntimo. Todėl įtariant, jog galėjote užsikrėsti viena iš tokių ligų, galite kreiptis tiesiai į laboratoriją ar gydymo įstaigą. Tad tikrai nereikėtų nerimauti dėl anonimiškumo, jis yra garantuojamas visais atvejais. Be to, šiomis ligomis galima užsikrėsti ne tik lytiniu keliu, bet ir per bendro naudojimo daiktus, pavyzdžiui, dangų šepetėlį.

Vėžio žymenų tyrimai

Jie yra atliekami vėžiui nustatyti ir tai galima daryti profilaktiškai, ypač turint padidėjusią šios ligos riziką, ir tuomet, kai kažkokie simptomai arba kitų tyrimų atsakymai leidžia įtarti tokią ligą. Ir kuo anksčiau ji yra nustatoma, tuo didesnė tikimybė ją įveikti. Kadangi šiomis dienomis pirmose stadijose aptiktas vėžys dažniausiai būna išgydomas. Be to, tuomet ir pats gydymas bus gerokai paprastesnis bei efektyvesnis.

Širdies ir cholesterolio tyrimai

Jie gali būti atliekami nepriklausomai nuo amžiaus, nors dažniausiai dėl šių negalavimų kreipiasi vyresni žmonės. Tačiau širdies problemos gali pasitaikyti net ir sportuojantiems bei aktyvų gyvenimo būdą gyvenantiems žmonėms. Jie leidžia laiku identifikuoti pačias dažniausias šios srities problemas, kurios gali kankinti daugybę žmonių.

Vitaminų kiekio organizme tyrimai

Praktiškai visi žino, jog vitaminai yra svarbūs mūsų organizmui. Tačiau tikrai nereikia skubėti gerti papildų, kadangi juos galima gauti ir natūraliai kartu su maistu. Todėl įtariant, kad kažkurio iš šių elementų gali būti per mažai organizmui, vertėtų prieš tai atlikti tyrimą ir tuo įsitikinti. Kadangi per didelis jų kiekis organizme taip pat gali sukelti įvairias problemas.

Mikroelementų kiekio organizme tyrimai

Jie gali būti atliekami tiek dėl alergijos, tiek ir profilaktiškai arba ieškant tam tikrų negalavimų priežasties. Taip pat tokie tyrimai gali būti naudingi ir nėštumo metu, kadangi pagal juos galima įvertinti bendrą organizmo būklę. Kuriai šie elementai ir jų visuma yra itin svarbi.

Tuberkuliozės tyrimas

Šios ligos nustatymas yra pakankamai sudėtingas, todėl rekomenduojama atlikti ne vieną, o netgi kelis skirtingus tyrimus. Kadangi tik tuomet galima spręsti bei daryti galutinę išvadą. Kadangi įvairių testų reikšmės gali skirtis, nes ir jų specifiškumas bei jautrumas bus skirtingas priklausomai nuo naudojamo mėginio. Aišku, šio tyrimo kiekvienam atlikti tikrai nereikės, nebent pasireiškia šiai ligai būdingi simptomai arba žinote, jog turėjote kontaktą su sergančiu asmeniu. Taip pat naudinga išsitirti grįžus iš šalių, kur yra didelis tuberkuliozės susirgimų skaičius.

Ką parodo kraujo tyrimas?

Jis leidžia įvertinti bendrą organizmo būklę bei padeda identifikuoti įvairias problemas bei susirgimus. Todėl toks tyrimas yra atliekamas tiek profilaktiškai, tiek prieš operaciją, tiek ir įtariant vieną ar kitą ligą. Taip pat gali būti pasirinktas pilnas arba nepilnas bei specifinis kraujo tyrimas, priklausomai nuo to, ką norima identifikuoti. Bet bendrai galima sakyti, jog šie tyrimai leidžia itin paprastai bei nesudėtingai diagnozuoti daugybę įvairiausių ligų, įvertinti hormoninės sistemos veiklą, nustatyti, koks yra cholesterolis bei koks jo kiekis organizme ir netgi tyrimai atliekami dėl sąnarių. Todėl jie naudojami labai plačiai ir yra pagrindinė diagnostikos priemonė.

Kaip pasiruošti kraujo tyrimui?

Viskas labai priklauso nuo atliekamo tyrimo, kadangi kartais gali prireikti laikytis ir gana specifinių rekomendacijų. Tačiau dažnu atveju pakaks to, jog prieš tai bent 12 valandų nevalgysite, nerūkysite bei vengsite sporto ar bet kokios kitos aktyvesnės veiklos. Taip pat negalima vartoti alkoholio. O jeigu geriate kažkokius vaistus, tuomet bent parai iki tyrimo reikėtų atsisakyti ir jų, tiesa, jeigu tą leidžia organizmo būklė. Todėl šiuo klausimu dar galima pasikonsultuoti su gydytoju.

Kraujo tyrimai, prieš kuriuos negalima valgyti ir gerti

Daugumos tyrimų rezultatai bus geresni, jeigu prieš tai nevalgysite, tačiau badauti tikrai nereikėtų. Kadangi tuomet organizmas pradeda vartoti savo sukauptas medžiagas, todėl gali sumažėti gliukozės, geležies bei hemoglobino kiekis ir netgi padaugėti ketoninių junginių. Todėl optimalus nevalgymo laikas yra 12 valandų. Ir to reikėtų laikytis, jeigu bus atliekamas, pavyzdžiui, gliukozės toleravimo tyrimas arba įtariamas cukrinis diabetas. Taip pat tiriant bet kokius kepenų fermentus, geležies kiekį, vitaminą B12 bei atliekant lipidogramą. Be to, prieš kiekvieną tyrimą yra pateikiamos rekomendacijos, kurių vertėtų laikytis norint gauti tikslius rezultatus. Priešingu atveju to kaina gali būti netinkamai diagnozuota liga arba pakartotinai atliekamas tyrimas.

Ko negalima daryti po kraujo ėmimo?

Pirmiausiai reikėtų stebėti savo savijautą ir jaučiantis blogai apie tai pranešti slaugytojai. Taip pat nereikėtų skubėti nusiimti pleistro, kuris bus užklijuotas ėmimo vietoje. Tą rekomenduojama padaryti ne anksčiau nei po valandos. Taip pat rekomenduojama vengti aktyvaus sporto bei sunkesnio fizinio darbo ar krūvio. Kadangi tai gali sukelti kraujosruvas.

Registruotis tel.: 1811